- Policja weszła bez naszego zgody do mieszkania. Obudziliśmy się z policją w domu. Chodzili po mieszkaniu i nawoływali, żebyśmy się obudzili - relacjonuje Łucja, współlokatorka jednej z zatrzymanych osób za wczorajszy protest w siedzibie Lasów Państwowych. - Wypytywali o to, czy zażywamy narkotyki, czy nadużywamy alkoholu, gdzie pracujemy i leczymy się psychiatrycznie (...) Na pytanie o nakaz, zaczęli się śmiać i mówić, że naoglądaliśmy się amerykańskich filmów - dodała. Wersję Łucji potwierdza też Małgorzata Świerżewska, teściowa jednej z zatrzymanych osób, do mieszkania której również weszła policja. - Uważam, że zadawane pytania były skandaliczne. Pytali o zdrowie psychiczne i o to, czy leczymy się psychiatrycznie. Odmówiłam odpowiedzi, bo uważam, że nikt nie ma prawa wypytywać o takie rzeczy - mówi kobieta. Przypomnijmy, po wczorajszym proteście w siedzibie Lasów Państwowych policja zatrzymała 22 ekologów.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jak można Was wesprzeć? Podajcie konta. Całym sercem Was wspieram. Wyborcza.pl - piszcie o tym. Piszcie więcej
@marianna
Wpisujemy do wyszukiwarki "pomagam dla puszczy" - prowadzona jest przynajmniej jedna zbiórka.
już oceniałe(a)ś
3
0
Podobnie jak i marianna służę pomocą. Przy okazji podpowiadam, że na bezzasadne przeszukanie służy zażalenie do sądu rejonowego, w którego okręgu czynność była przeprowadzona art. 236 kpk. Czynność taka jak przeszukanie powinna być przeprowadzona z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których czynność dotyczy (art. 227 kpk).
Co do zasady przeszukanie regulują przepisy art. 217 i następne kpk. Szczególnie polecam art. 220 kpk.
@debests1
No właśnie wczytuję się i relacja w artykule ma się nijak do przepisów. A już najciekawiej brzmi ten:

Art. 227. Przeszukanie lub zatrzymanie rzeczy powinno być dokonane zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości.
już oceniałe(a)ś
4
0
Jestem w stanie wyobrazić sobie taką sytuację- za kilka lat kilku policjantów ale też pewnie funkcjonariuszy innych służb dowie się, że poza konsekwencjami służbowymi i być może karnymi tracą też prawa do emerytury. Za wyjątkowo gorliwe służenie obecnej władzy, którą, jestem pewien- wielu już teraz uważa za niemal totalitarną. A na pewno nie demokratyczną, która mimo demokratycznej legitymacji traci ją dzień po dniu łamiąc konstytucję, demokratyczne standardy, cywilizowane normy i obyczaje ale i po prostu prawo. Niemożliwe? A rok czy półtora temu ile rzeczy i czynów obecnie rządzących uważaliśmy za niemożliwe?
@msobriety
To jest właśnie znamienne. Takie rewizje trzy lata temu wyspany gigantyczny skandal, dymisje ministrów od Policji i Premiera pewnie też.
A dzisiaj gotowana od dwóch lat żaba pływa w kotle dalej.
już oceniałe(a)ś
1
0
@msobriety
Podpisuję się pod powyższym.
Oburącz.
Niestety.
już oceniałe(a)ś
0
0
jesli sie przedstawili to należy podac ich nazwiska i stopnie - ku pamięci
już oceniałe(a)ś
37
0
Będą się wstydzić przed swoimi dziećmi jak niegdyś Zomowcy.
już oceniałe(a)ś
29
0
kolejny skandal mam nadzieje że poleca głowy w policji
@Robert Bielenis
polecą,... awanse, podwyżki i premia za sumienne wykonanie zadania. Ktoś w końcu to bezprawie firmuje i toleruje. Szaraczki milicyjne same z siebie chyba jeszcze nie wpadają na pomysły samodzielnego wyszukiwania potencjalnych ofiar.
już oceniałe(a)ś
1
0
:-O no to już jest kwa przegięcie!!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
15
0
Panowie policjanci, czyżbyście zatracili instynkt samozachowawczy? Nie macie rozumu? Czy Wy myślicie, że to tylko byłym pracownikom MSWiA przytrafiło się, że nazwano ich esbekami a następnie bez procesu, bez udowodnienia jakiejkolwiek winy, odebrano emerytury i renty? Jeśli tak to Wam przypominam i ostrzegam. Nie warto!! bo w kolejności i na Was przyjdzie czas. Pamiętam jak zweryfikowani funkcjonarjusze cieszyli się, że im to się udało i teraz jak będą nowej władzy wiernie służyć to będzie ok. Nawet byli tacy co cieszyli się, że tym do 90 roku zabrano uprawnienia emerytalne. I co!....? Ano właśnie im też teraz zabrano, właśnie za wierną i zaangażowaną pracę... no zgadnijcie dla kogo? Dla nowej władzy, nowego rządu, słusznego, jak ten rząd mówi o sobie. Ordynarnie ich oszukano. A teraz nawet biorą się już za "byłe" wojsko. Jeszcze macie złudzenia? No to powodzenia!. Nowe ustawy zmierzające do pozbawiania praw i stopni już są. Następna władza nie będzie głupia żeby z nich nie skorzystać. Bo niby czemu nie? Nadzieja matką głupich jest, powiadają ale myślenie naprawdę ma przyszłość. Nadal uważacie, że należy znęcać się nad ludźmi? A może jeszcze tak troszkę potorturować i w efekcie zamordować, jak zrobili to wasi kumple z Igorem Stachowiakiem? Bo inaczej tego nazwać nie można . Mam nadzieję, że przynajmniej większość z Was potrafi używać rozumu. Pomyślcie o własnej przyszłości, rodzinie, dzieciach i starości.
już oceniałe(a)ś
13
0
`