6 października odbyło się już drugie spotkanie z jutronautami. Przez dwie godziny katowickiego spotkania mogliśmy podziwiać ludzi, w umysłach których wykuwa się nasza przyszłość. Poznaliśmy m.in. wizję lepszego jutra dla biednych afrykańskich społeczności, wcieloną w projekt wieżowca Mateusza Frankowskiego i Pawła Lipińskiego. Zajmujący się bursztynem Igor Kaczmarczyk przekonywał czytelników 'Wyborczej', że wykorzystując ludową wiedzę o nalewkach i prowadząc badania nad kamieniami z całego świata można wykazać, że tylko bursztyn bałtycki potrafi zwalczyć szczepy gronkowca złocistego. Zobacz relację z wydarzenia!
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Uwazam ze uzytkownik ,,bardzospokojny'' ma racje chce do tego dodac od siebie ze drugim najwazniejszym powodem biedy jest GLUPOTA I BRAK EDUKACJI.
Niestety te dwa zjawiska wystepuja powszechnie nie tylko w Afryce ale wszedzie na swiecie
lacznie z Polska :( :(
@tad83
O nie tylko. To kapłani każą posiadać jak najwięcej dzieci i potem nie ma jak ich wykarmić więc idą zabrać jedzenie słabszym i tak dalej...
już oceniałe(a)ś
0
0
@inkwizytorstarszy
to podziękuj kapłanom w Europie i Polsce,
że każą tylko mieć 1-2 dzieci, bo tyle średnio jest prawda?
już oceniałe(a)ś
0
0
Ładne utopie, ale główną przyczyną nędzy ludzkiej jest są wojny i wojenki. Na świecie są już miliony zawodowych uchodźców bądź ludzi żyjących z pomocy w obozach i oni już takimi zostaną. W Afryce nie wrócą do swoich wiosek, bo te wioski nie istnieją, zarosłe dżunglą, z nieuprawianymi od lat polami, zniszczoną kanalizacją, spalonymi przez wojny domami. Zostają w obozach zdani na ?papu?. Mają tam wodę, jakąś rozrywkę, skromną pomoc medyczną. Ich dzieci też będą zawodowymi zasiłkowiczami.

Ale jak takim ludziom pomagać jeśli oni sami nie chcą sobie pomóc? Toczą jakieś głupawe wojenki więc nawet jakbym tam z workiem pieniędzy pojechał to mnie zabiją a kasę wydadzą na karabiny i dalej będą się wykańczać.
@bardzospokojny
Wojenki toczą, bo ich pola wyschły i nie dżungla, a piasek wszystko zasypuje. Proszę bez manipulacji.
już oceniałe(a)ś
0
2
@czesio_
Zgadzam się, wysychanie pól jest przyczyną wojenek. Przyczyną prawdziwych wojen są religie - można by powiedzieć "opium dla mas" ale to się przecież bardzo źle kojarzy.
już oceniałe(a)ś
1
1
@czytelnik1962
No nie wierzę, (w obydwu znaczeniach tego słowa) nareszcie logiczna wypowiedz i wykazana przyczyna większości walk plemiennych.
W Europie przez prawie 300 lat wyrzynano się z powodu różnych religii...
(bo to jest wynalazek szatana... :) )
już oceniałe(a)ś
0
1
@czesio_
A jakie to pola wyschły w żyznej Kenii gdzie ludzie skaczą sobie do gardeł. Gdzie były problemy z wysychaniem w spichrzu Afryki ? Zimbabwe gdzie szaleje dyktator, któremu palma odbiła i zaczął atakować białych farmerów. Jakie to pola wyschły w Syrii, Jemenie albo w Rwandzie gdzie milion ludzi wybiło się motykami? Lista jest długa, ale przyczyną tych wojenek z reguły jest nacjonalizm w wersji państwowej albo do wyboru ? plemiennej. Nie, to nie klimat powoduje głód, bo żarcia wbród, ale problemem jest dotarcie z pomocą do ludzi uwikłanych w głupie wojenki.
już oceniałe(a)ś
0
0
@czytelnik1962
bo żarcia wbród, ale problemem jest dotarcie z pomocą do ludzi uwikłanych w głupie wojenki.
już oceniałe(a)ś
0
0
A tak przy okazji, to ten magazyn e volo nie jest przypadkiem wydawany przez.. producenta dronów. :D
już oceniałe(a)ś
2
1
Ej, jest pomysł. Do tych dronów podczepić setki małych dronów z wyrzutniami mini-rakiet powietrze-powietrze strzelające do komarów roznoszących malarie. Taki dron-matka dostarczy na 15 pietro wodę do podlania ogórków a małe droniątka rozwiążą problem chorób.

Nagrody za najbardziej oderwany od rzeczywistości pomysł stulecia posypią się lawiną!
już oceniałe(a)ś
1
0
Ojej, wpadnie parę grantów, uścisków dłoni na targach i nawet ze dwie nagrody, a afrykańczycy zobaczą te drony jak świnia niebo. :D
już oceniałe(a)ś
1
0
`