Dla wielu to, co w trakcie referendum w sprawie niepodległości Katalonii działo się w Barcelonie i całej Katalonii, było szokiem - mówi specjalnie dla Wyborczej.tv Robert Wojno, polski dziennikarz od ponad 10 lat pracujący w Barcelonie. Emocje wciąż dają o sobie znać, Hiszpania wrze, żarty się skończyły, Katalonia szykuje się do kolejnych manifestacji i strajku generalnego - dodaje rozmówca Romana Imielskiego. Jego zdaniem, spora część Katalończyków nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji ewentualnej niepodległości Katalonii.
Niezbyt fortunny scenariusz dla rozwoju wypadków w Katalonii rozwijał w '3x3' były ambasador Polski w Hiszpanii Jan Maria Nowak.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Oczywiście, że wiekszosc nie zdaje sobie sprawy, inaczej zupełnie nie braliby w tym udziału.
już oceniałe(a)ś
6
5
Nikt, moze z wyjatkiem Rosji nie bedzie popieral separatystow z Bacelony, oslabianie EU nie lezy w interesie wiodacych krajow EU - nawet katopolacka pis-da nie ma sie z czego cieszyc. Nielegalne dzialania lamiace konstytucje Hiszpani spotkaly sie ze zdecydowana reakcja rzadu w odroznieniu od PL gdzie pis-da lamie konstytucje nagminnie.
@bzyk_origo
Dlaczego osłabienie EU? Niepodległościowcy katalońscy bardzo mocno akcentują konieczność uczestnictwa Katalonii w Unii Europejskiej. Nie jest też na dłuższą metę w interesie Madrytu aby Katalonia była poza unią (granica celna między obu tak bardzo powiązanymi krajami ?! ).
już oceniałe(a)ś
4
2
@bzyk_origo
"Nikt, moze z wyjatkiem Rosji nie bedzie popieral separatystow z Bacelony..." -

Rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, Dmitrij Pieskow oświadczył , że Moskwa konsekwentnie uznaje referendum niepodległościowe w Katalonii za wewnętrzną sprawę Hiszpanii.
już oceniałe(a)ś
1
0
@bzyk_origo
Nie ma zadnego porownania pomiedzy Polska a Hiszpania. Zgodnie z twoim mysleniem nie powinno byc zadnych ruchow niepodleglosciowych bo zawsze sa niezgodne z konstytucja i prawem kraju od ktorego sie chca odlaczyc.
już oceniałe(a)ś
2
1
@bwn102
Pieskow zawsze powinien być interpretowany odwrotnie
już oceniałe(a)ś
0
0
@wiesio
Jak podaje agencja TASS, Pieskow nie ocenił działań hiszpańskiej policji podczas niedzielnego referendum. Podkreślił, że Moskwie "nie podoba się, kiedy ktoś ocenia metody działań służb bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej".
już oceniałe(a)ś
0
0
`