Dzień bez Samochodu to kulminacyjny punkt Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.- Dla rowerzystów to święto, podczas którego można cieszyć się ze zmian, które zaszły w miastach w ostatnich latach. To też moment, w którym przypominamy o potrzebie promowania alternatywnych wobec samochodów środków transportu - komunikacji miejskiej, w tym rowerów - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Jednak rowery miejskie można wypożyczyć nie tylko od święta. Są one dostępne przez całą dobę w 27 miastach i miejscowościach w Polsce. We wszystkich miastach pierwsze 15-20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. To jednak nie wszystko! W wielu miastach z okazji Dnia Bez Samochodu w najbliższy piątek bezpłatnie będzie można jeździć przez całą godzinę!

Z Rowerów miejskich korzysta już ponad 1,3 miliona Polaków. W tym roku można je wypożyczyć w 27 miastach i miejscowościach, w których na co dzień mieszka ponad 6 milionów osób. Tylko w tym roku rowery wypożyczono już ponad 9 milionów razy! Każdy z blisko 12 tysięcy rowerów Nextbike ma już w tym roku za sobą ponad 848 wypożyczeń, a rekordzista został w tym roku wypożyczony aż 2048 razy!
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Polska to nie Skandynawia czy Europa West, w kraju jesteśmy na etapie sprzedaży morgów i kupowania złomu z Niemiec aby udawać paniska a w domach siedzą przy jednej małej żarówce.
(w podstawówkach 20 % dzieci nosi okulary...bo starzy oszczędzają na benzynę aby dojechać do kościółka)
już oceniałe(a)ś
0
0
Rower jest szybszy bo kosztem pieszych po chodnikach. Zacznijcie jeździć zgodnie z obowiązującym prawem, bez naruszania praw innych, to wtedy zobaczymy... Z góry dziękuję za czerwone łapki (tak, wiem: prawda boli) :)
@przemo_opole
Jeżdżę po ulicy i jestem szybszy bo nie stoję w korkach. Po prostu jadę obok samochodów. Cały rok.
już oceniałe(a)ś
2
0
@robekal
Jesteś (niestety) chlubnym wyjątkiem...
już oceniałe(a)ś
0
1
@przemo_opole
A ja jeżdżę po całej Warszawie i praktycznie wszędzie poruszam się drogami rowerowymi. Czasem trzeba minimalnie nadłożyć drogi, ale ścieżki są już prawie wszędzie. Wcale nie trzeba jeździć chodnikami, ani ruchliwymi i mało przez to bezpiecznymi jezdniami.
Oczywiście nie wszystkie miasta mają dobrze rozwiniętą sieć drr, ale w to właśnie należałoby inwestować.
W godzinach szczytu rower jest na pewno szybszy niż autobus, przypuszczam, że zdecydowanie szybszy niż samochód. Wiele oczywiście zależy od dystansu. Jeżdżę często Saska Kępa - Wilanów i autobusem wychodzi około 20 minut dłużej. Samochodem nie jeżdżę, więc nie wiem.
już oceniałe(a)ś
0
0
strasznie męcząca ta rowerowa obsesja
@marcin100
Nikt nie zmusza starców i kalectwo mentalne do odrywania się z przed telewizora i piwa... Hospicja i szpitale na nich czekają zaraz po przejściu na emeryturę.
już oceniałe(a)ś
1
0
`