Andrzej Gąsiorowski, b. współwłaściciel Art-B chce dziś trzymać się z dala od polityki i zapowiada batalię prawną o odzyskanie udziałów w spółce. Z likwidacji Art-B został miliard złotych, więc jest o co walczyć - dodaje rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf. Jego zdaniem Polska ma ogromny potencjał do robienia biznesu i nadmiar pieniądza, którego nie jest w stanie wykorzystać. Przedsiębiorca ocenia też, że stosunki polsko-izraelskie są dziś dobre, jak nigdy dotąd, ale antysemickie incydenty szkodzą wizerunkowi naszego kraju.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jaki sens mają wywiady z takimi osobnikami.
  @lam88
  pewnie GW szuka inwestora/sponsora
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  @lam88
  Czemu od razu "osobnikami".
  Art B to była wielka grupa. Dopiero jak się zbliżyli do polityki i do Telegrafu to się wszystko posypało. Handlowali wszystkim co się dało, mieli montownie sprzętu RTV GoldStara, eksportowali broń itp. Taki konglomerat, który w tamtych szalonych czasach zajmował się wszystkim, na czym można było zrobić pieniądze. Według Wikipedii ArtB składała się z prawie 3000 spółek i zatrudniała 140 tysięcy osób. A czytając wasze wpisy można by pomyśleć, że to jakiś cwaniaczek spod kantoru...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Niebezpieczny, niemoralny cwaniak, któremu formalnie niczego nie można było zarzucić i który powinien być poddany ostracyzmowi społecznemu, a nie promowany poprzez takie wywiady jak ten.
  @wojtekd
  Ależ można było zarzucić i zarzucono. Zdążył jednak uciec do Izraela, Izrael nie zgodził się na ekstradycję, a ostatecznie, po wielu latach, sprawa się przedawniła.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  To ten gość co wymyślił "oscylator", czyli wypłacanie i natychmiastowe wypłacanie pieniędzy z banku. Oszustwo polegało na tym ,że system reagował z opóźnieniem i naliczano błędnie odsetki. To jego zdaniem był uczciwy biznes?
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Pan Gąsiorowski jest pragmatykiem i nie jest głupkiem. W walce o odzyskanie tego co kiedyś mu odebrano potrzebuje sojuszników, m.in. prokuraturę, a ta jest podległa rządowi. Przecież nie będzie głośno wyrażał tego co widać w Polsce gołym okiem, czyli przyzwolenia rządzących na ekscesy antysemickie i ksenofobię.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  skandal żenada hańba
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  i jeszcze gość śmie coś mówić o antysemityźmie - DNO
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Gość w krętactwie nie ustępuje Kaczyńskiemu, to i nieprzypadkowo się złożyło, że zamiaruje kadzić koledze, bo kolega za kadzenie zrobi nawet i biznesmena wyklętego.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Że twórczo zinterpretuję jeden z kawałów o Jasiu

  Jasiu powiedział podczas rodzinnego obiadu, że oglądał na stronie Wyborczej wywiad z Gąsiorowskim, tym z Art-B od afery oscylatorowej. Tato mu przerwał mówiąc: No, pięknie, kuwra, pięknie ! Tylko w przyszły piątek nawet, ku..., mi nie mów, że oglądałeś rozmowę z Bagsikiem!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `