ZUS opracował zarys programu emerytury obywatelskiej. Zakłada on m.in. 1000 zł dla każdego obywatela. Eksperci wskazują jednak na słabe punkty projektu. Rozmawiamy z Wiktorem Wojciechowskim, głównym ekonomistą Plus Banku, który odpowiada na najtrudniejsze pytania.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
To może ja wyjaśnię: przez kilkanaście lat potrzebują głosów obecnie przechodzących na emerytury, którzy dostaną co najmniej 2x więcej - oni mogą pracować do 60-65 roku życia. Młodsi będą zasuwali, nie ma co się łudzić, do 67-70 roku i dostaną po tysiaku. Za kupienie wyborców dziś zapłaci całe pokolenie. I tyle - słupki wzrosną im teraz do 40-45 procent poparcia. Durny naród.
już oceniałe(a)ś
38
2
Grupie kolesi zaczyna brakować kasy i chce nas okraść?
już oceniałe(a)ś
30
2
A ponoć wystarczyło przestać kraść. Cała "dobra" zmiana opiera się na tym właśnie założeniu.
@klos
przejęzyczyli się, powinno byś: "wystarczy zacząć kraść"
już oceniałe(a)ś
9
0
no, to teraz wzrosną notowania pisssdzielcom do 250%...... zastrzec należy, że połowę zabiorą watykańscy złodzieje jako właściciele tak wysoko uposażonych parobków! Brawo my!
już oceniałe(a)ś
22
2
Niech te nadwyzki ze spolek skarbu panstwa beda przeznaczone na emerytury nie na glupie bilbordy.
już oceniałe(a)ś
19
2
Cały problem z brakiem pieniędzy na emerytury bierze się stąd, że pieniądze te nie są gromadzone w ZUS i inwestowane a stanowią część budżetu i łatają dziurę budżetową. Są przy tym trwonione na lewo i prawo. Na wsparcie dla rydza, na etaty katabasów w szkołach, na płace Misiewiczów, na rozbijane limuzyny rządowe, na chore komisje i pseudo badania Macierewicza, na pomniki smoleńskie, na "ochronę" kółek różańcowych wspierających miesięcznice itd. itp.
@zgred55
Pieniądze idą na utrzymanie emerytów i rencistów - ale ich nie starcza . Braki uzupełniane są podatkami podobnie jak inne wydatki budżetowe.
już oceniałe(a)ś
0
0
Czyli komunizm wraca, okradaj tych którzy całe życie ciężko pracowali, rozdaj tym którzy mieli wywalone...
już oceniałe(a)ś
16
1
Tylko w Kanadzie nie na część "obywatelską" (OAS) nie pobiera się ŻADNYCH składek od pensji!

Te pieniądze dostaje się z budżetu (podatków obywateli).
już oceniałe(a)ś
11
3
`