"W minutę": 13 września 2017 roku

Milena Kruszniewska; Montaż: Katarzyna Dworak
13.09.2017 18:20

Na podstawie nowej ustawy o ustroju sądów powszechnych minister Zbigniew Ziobro odwołał trzy wiceprezeski Sądu Okręgowego w Warszawie przed upływem kadencji. To największy sąd w Polsce. Komisja Europejska wszczęła już postępowanie wobec Polski o naruszenie przez nowelę unijnych przepisów.
Prezydent rozpoczął konsultacje w sprawie przygotowanych przez niego ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli klubów parlamentarnych. Ostateczny kształt propozycji prezydenta poznamy ok. 25 września.
Wyroki trzeba szanować, a praworządność nie jest opcją, lecz obowiązkiem ? mówił w orędziu o stanie Unii przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Jego zdaniem wszystkie kraje Wspólnoty powinny przystąpić do strefy euro, a stanowiska szefa Komisji Europejskiej i przewodniczącego Rady Europejskiej powinny być połączone.
W zeszłym tygodniu była nadzwyczajna aktywność słońca. Teraz NASA ostrzega przed burzami magnetycznymi. Mogą wariować telefony i nawigacja.
Apple pokazało nowe smartfony - IPhone?a X oraz 8 i 8 Plus. Są lepiej uzbrojone, szybsze i bardzo drogie. Do sprzedaży trafią 3 listopada. Do tej pory telefony Apple kupiło 1 miliard 200 mln ludzi na świecie.

Więcej na ten temat: Komisja Europejska
Więcej na ten temat: Komisja Europejska
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka