"W minutę": 11 września 2017 roku

Milena Kruszniewska; Montaż: Katarzyna Dworak
11.09.2017 18:01

Polskie władze naruszyły zakaz wycinki w Puszczy Białowieskiej - oświadczyła przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii pełnomocniczka Komisji Europejskiej Katarzyna Hermann. Minister Jan Szyszko pokazał kornika w słoiku i prosił Trybunał o uchylenie zakazu.
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok we własnej sprawie. Orzekł, że sądy nie mają prawa oceniać legalności wyboru Julii Przyłębskiej na prezesa Trybunału, bo przepisy Kodeksu Postępowania Cywilnego są w tym zakresie niekonstytucyjne. Zdanie odrębne złożył Leon Kieres.
Wg opinii Biura Analiz Sejmowych zasadne jest twierdzenie, że Polsce przysługują od Niemiec roszczenia odszkodowawcze, a twierdzenie, że wygasły one lub uległy przedawnieniu jest nieuzasadnione.
Po protestach Litwy i Ukrainy w nowych polskich paszportach nie będzie wizerunku Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt Lwowskich. Pojawi się za to inskrypcja z grobu Marii Piłsudskiej i postać Antosia Petrykiewicza.
'Irma' zamieniła się w tropikalny sztorm, ale nadal jest niebezpieczna. Na Florydzie rozpoczęła się wielka akcja usuwania miliardowych szkód. Zagrożenie jeszcze nie minęło. Wciąż grozi fala powodziowa . Do akcji ruszyli szabrownicy.

Więcej na ten temat: Trybunał Konstytucyjny, Jan Szyszko
Więcej na ten temat: Trybunał Konstytucyjny, Jan Szyszko
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka