Irma, uważany za najpotężniejszy huragan atlantycki w dziejach, dotarł na Florydę. Wiatr wieje z prędkością 175 km/h. Ponad 4 mln ludzi nie ma prądu, a dodatkowo spodziewany jest potężny i zagrażający życiu mieszkańców półwyspu sztorm oraz powódź. Donald Trump wprowadził na terenie Florydy stan klęski żywiołowej. 'Straż przybrzeżna, dzielni ludzie ze służb federalnych i stanowych są na posterunku. Niech Bóg ma was w swojej opiece!: - napisał na Twitterze prezydent USA.

Nakaz ewakuacji objął obszar zamieszkały przez 5,6 mln osób. 'New York Times' pisze o co najmniej 27 ofiarach śmiertelnych na Karaibach i trzech na Florydzie.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Oczywiście.. media zawsze szukające taniej sensacji. Otóż, centrum Miami jest pod wodą. Ale całe obszary przedmieść nie, bo są wyżej i większość mieszkańców w nich została zabezpieczając się przed wichurą. Mam znajomych w tym rejonie -- przewróciło im jeden krzak, sąsiadowi drzewo i to wszystko.
@mar_kra3

pieprzysz, człowieku. bez urazy. nie liczy się ten krzak Twojego znajomego, ale tysiące ludzi którzy opuścili domy, poniatna?
już oceniałe(a)ś
0
0
`