"W minutę": 8 września 2017 roku

Milena Kruszniewska; Montaż: Katarzyna Dworak
08.09.2017 17:56

Jarosław Kaczyński pojechał do Andrzeja Dudy. To najważniejsze spotkanie od wyborów, próba złagodzenia kryzysu na linii rząd-prezydent. Konflikt przybrał na sile po zawetowaniu przez głowę państwa ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.
Polska Fundacja Narodowa odrzuca oskarżenia, że jej kampania, która ma przekonać Polaków do PiS-owskiej reformy sądownictwa, jest akcją partyjną. Prezes Cezary Jurkiewicz powiedział, że w Polsce trwa proces dekolonizacji, nie ma ograniczenia demokracji i faszyzmu ? i o tym będziemy informować.
Kościół zabiera głos w sprawie antyniemieckich nastrojów. Biskupi z Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec apelują do rządzących o poszanowanie pojednania polsko-niemieckiego, które, jak napisali, jest wielką wartością.
Na Florydzie brakuje paliwa. 3 mln ludzi uciekają przed huraganem Irma, który spustoszył już Karaiby i zbliża się do wybrzeży USA.
Rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Wstrząsy miały siłę ponad 8 stopni w skali Richtera. Pojawiła się niegroźna fala tsunami.

Więcej na ten temat: Andrzej Duda
Więcej na ten temat: Andrzej Duda
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka