"W minutę": 6 września 2017 roku

Milena Kruszniewska; Montaż: Katarzyna Dworak
06.09.2017 17:39

Trybunał Sprawiedliwości UE odrzucił skargi Słowacji i Węgier w sprawie obowiązkowej relokacji uchodźców. Sąd uznał, że mechanizm był zasadny i sprawiedliwy. Komisja Europejska dała Polsce, Węgrom i Czechom kilka tygodni na wywiązanie się ze zobowiązań w sprawie przyjmowania uchodźców. Premier Beata Szydło powiedziała, że stanowisko polskiego rządu w kwestii polityki imigracyjnej nie zmienia. Lech Wałęsa ogłosił, że zrzeka się Nagrody Człowieka Roku przyznanej mu 13 lat temu przez Forum Ekonomiczne w Krynicy. W tym roku laureatką została premier Beata Szydło.
Jerzy Owsiak stanie przed sądem. Policja wnioskuje o ukaranie go za niecenzuralne słowa, których użył na scenie na zakończenie Przystanku Woodstok . Wg szefa WOŚP, to próba cenzury.
Tysiące ludzi wyszło na ulice amerykańskich miast by zaprotestować przeciwko planom Białego Domu zakończenia programu ochrony dzieci nielegalnych imigrantów przed deportacją. Chodzi także o ponad 3 tys. dzieci polskich imigrantów. Prezydent Obama chciał zalegalizować ich pobyt.
Irma dotarła do Karaibów. W weekend może zaatakować Florydę. To jeden najsilniejszych huraganów w historii USA. Wykryły go nawet sejsmografy. Prędkość wiatru dochodzi do 300 km na godzinę.
Aktywiści z całej Europy bronią Puszczy Białowieskiej. Znów zablokowali wycinkę w Nadleśnictwie Białowieża, w strefie ochronnej UNESCO.

Więcej na ten temat: Beata Szydło, Komisja Europejska
Więcej na ten temat: Beata Szydło, Komisja Europejska
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka