Obchody rocznicowe na Westerplatte organizowane są od 1999 roku. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się o godz. 4.45 od wycia syren. Wśród obecnych byli m.in. prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Beata Szydło i ministrowie Antoni Macierewicz czy Mariusz Błaszczak. Modlitwę za poległych odmówił arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Po niej odczytano Apel Poległych i Apel Smoleński. Przy tej okazji doszło do nieprzyjemnego incydentu. Wcześniejsze ustalenia pomiędzy MON a miastem Gdańsk zakładały, że apele miał odczytać harcmistrz Artur Lemański z Hufca ZHP Gdańsk-Portowa. W ostatniej chwili uniemożliwiono mu wejście na mównicę i oba apele odczytał żołnierz.

Jak skomentował to zajście Paweł Adamowicz? Zobaczcie materiał.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Brak mi.slow
już oceniałe(a)ś
17
0
Obłędu ciąg dalszy.Ale czy tylko Macierewicza? Poparcie wyborców dla PIS nadal wysokie.Co jest grane?
@facet55
Poparcie koreluje z nastrojami konsumentów, póki płaskie telewizory są po 599, czyli niewiele więcej niż jedno dziecko za jeden miesiąc, to część społeczeństwa jest zachwycona. Reszta ich nie obchodzi.
już oceniałe(a)ś
5
0
@facet55
To jest grane, ze prostacki motloch popierajacy PiS oglada tylko ku...zje, slucha i oglada rydzyka i opinie wyraza takie same nie rozumiejac i nie probujac zrozumiec co sie dzieje.
już oceniałe(a)ś
5
0
@facet55
Tłumaczę to sobie, kupowaniem przez PIS wyników. Jestem przekonany, że PIS nie pozwoliłby na swobodne kształtowanie opinii przez niezależne wyniki badań !!!
Chyba nikt nie sądzi, że kiedy PIS WSZYSTKO uzależnia od siebie, to nagle zostawi tak ważne społecznie, medialnie wyniki, pomiarów popularności !!!
już oceniałe(a)ś
1
0
Macierewicz ten ruski agent i prowokator na siłę chce doprowadzic do konfliktu na dużą skalę. Po co? Chyba tylko po to by dac ruskim pretekst do działania w celu uspokojenia sytuacji u granic Rosji. Bo przecież teraz ani UE ani Nato nie będą przejmować się wewnętrnymi problemami w Polsce . Chcieliście Polacy to macie.
już oceniałe(a)ś
15
0
Harcerstwo to już przeszłość. Przyszłość należy do ONR i Weszpolakow pod czułą opieką Macierewicza.
już oceniałe(a)ś
11
0
Odważne to wojsko a jakie durne dowództwo!
już oceniałe(a)ś
10
0
Antek jest niebywalym okazem meskiej odwagi. Potrafi przy pomocy zandarmerii nie dopuscic harcerzy do mownicy. Nastepnym razem wykaze sie wiekszym bohaterstwem. Wysle brygade wojska przeciwko dzieciom wreczajacym kwiatki prezydentowi Dudzie.
już oceniałe(a)ś
6
0
Żandarm uzbrojony w parasol, bohatersko zastawiający własnym dupskiem gotowego do "ataku" na mównicę harcerza. Absurdalność tej sceny poraża!!!!!!!
@kodwbutach
to chyba nie jest parasol, moze jakies ustrojstwo termobaryczne, to samo szpilki,
tak ze lepiej stac na miejscu
już oceniałe(a)ś
1
0
@kodwbutach
Dzielne to nasze wojsko parasolkowo- szpilkowe. Szkoda harcerza, ale był sam nieboraczek. Grzecznie stał za tym dupskiem ale pewnie zaskoczyło go to wszystko.
już oceniałe(a)ś
2
0
Ja już nawet nie wiem jak to komentować, brakuje słów na to wszystko !
już oceniałe(a)ś
4
0
`