Biuro Legislacyjne IPN orzekło, że Andrzej Przyłębski nie był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Oświadczenie lustracyjne ambasadora Polski w Berlinie, w którym zaprzeczył współpracy z SB było prawdziwe - tak stwierdził dzisiaj IPN. Politykom PiS to wystarcza, chociaż wiadomo, że Andrzej Przyłębski podpisał wcześniej zobowiązanie, a wcześniej się do tego publicznie nie przyznawał. IPN mógł oskarżyć ambasadora o kłamstwo lustracyjne i przesłać sprawę do sądu, ale tego nie zrobił. Dlaczego? Spore wątpliwości mają politycy opozycji: - Być może jest jakiś układ - my ci chronimy Przyłębskiego, a ty w zamian za to przegłosowujesz wszystkie nasze kwestie w Trybunale Konstytucyjnym tak jak chcemy - mówił Ryszard Petru. Politycy PiS nie widzą jednak powodu, by podważać stanowisko IPN. Jeszcze zanim sprawę ambasadora podjął Instytut Pamięci Narodowej widać było, że w MSZ poruszenia nie ma. Na wstępie Andrzeja Przyłębskiego rozgrzeszył nawet prezes PiS. Czy to postępowanie pod specjalnym nadzorem? Sprawdzała Justyna Dobrosz-Oracz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Czy ktoś miał wątpliwości czy orzeczenie IPN będzie inne?
@jkz
nie
już oceniałe(a)ś
15
0
@tegonielubie
Rzeczpospolita kolesiów, swoim włos z głowy nie spadnie a inni są nękani.
już oceniałe(a)ś
16
0
@jkz
Watpliowsci nie mial chyba nikt, kto potrafi logicznie myslec i wyciagac wnioski. Niemniej to co dzis ustalil IPN napawa przerazeniem. Pokazuje nam morale wladzy. Tej wladzy, ktora w/g dzisiejszych sondazy ma 42% poparcie narodu. Czyz nie jest to straszne??
już oceniałe(a)ś
22
0
@kirunia
To już jest obrzydliwie straszne. A najgorsze, że nawet nie widać światełka w tunelu.
już oceniałe(a)ś
18
0
@kirunia
Jaka ta "wadza" jest, wiemy od dawna.
Tragiczne w tym wszystkim, że 42% niby-Polaków ich popiera.
Nawet komuna w PRL-u, nie miała takiego poparcia wśród obywateli.
już oceniałe(a)ś
13
0
@kirunia
nie przesadzaj z tym ''narodem'' to pisdzielcze kundle, glony, wodorosty, smiecie i inne gowienka splywajace w pisdzielczym nurcie kloacznym
już oceniałe(a)ś
10
0
Jak to dobrze dla Wolfganga, że znalazł siebie warte towarzystwo
@kaczmarek
W PiSie każdy ma na każdego haka. Wolfgang to hak na TK - przyłębska (!) zaklepie wszystko po myśli przewodniej partii narodu. :(
już oceniałe(a)ś
6
0
no cóż, zawsze były dzieci lepszego boga
już oceniałe(a)ś
102
0
Wszyscy z tej ferajny tyle samo warci. "Prawi", "uczciwi", "mądrzy". Ale inaczej. Polska ma przerąbane. Tyle, że na własne życzenie popier.olonej części mało kumatych obywateli.
już oceniałe(a)ś
76
1
Teraz zmienią mu pseudonim Wolfgang na Wallenrod i dostanie Order Orła Białego
już oceniałe(a)ś
67
0
A cóż to za problem, jeżeli, jak wiele na to wskazuje, Kaczyński i Macierewicz zostali zwerbowani przez KGB jeszcze w latach 70-tych?
już oceniałe(a)ś
61
1
Folwark zwierzęcy.....
@pub
zwykla obora
już oceniałe(a)ś
0
0
Ciemny lud to kupi. A światły lud jest dla partii rządzącej poza horyzontem zdarzeń...
@arbiter_elegancji
Nie wiem tylko, czym się tu pocieszać - kiedy ciemny lud przekroczy masę krytyczną, to stanie się czarną dziurą i wciągnie nas do niej razem z naszą światłością.
A ten moment się zbliża nieubłaganie - wg CBOS PiS-dzielcy razem z kuPiS za 15 mają dziś wspólnie 50% poparcie!
Cóż, nam pozostanie pewnie tylko, jak Kurtzowi w 'Jądrze ciemności', popaść w obłęd i ginąc mamrotać "Horror. The horror"...
już oceniałe(a)ś
6
0
`