- To jest taki sprawdzian Polski w Europie po ostatnich miesiącach naszej europejskiej polityki i też sprawdzian Polski w regionie. Niestety w obu tych wymiarach wypada negatywnie - twierdzi Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, dyrektor programu 'Otwarta Europa' Fundacji Batorego, była ambasador Polski w Rosji. Jej zdaniem, fakt że prezydent Francji poświęca trzy dni, żeby odwiedzić region, ale pomija ostentacyjnie Polskę i Węgry to nie zaniechanie Europy Centralnej, ale próba zainwestowania w ten region bez Polski. Zdaniem gościa Rafała Zakrzewskiego to jest ten moment, kiedy polityka zagraniczna wkracza w sferę wewnętrzną i to wkracza w bolesny sposób dla przeciętnego obywatela. - To się oczywiście nie zdarzy z dnia na dzień, to nie jest tak, że każdy obywatel nagle odczuje, że problemy z Unią to są jego problemy ekonomiczne, ale w dłuższej perspektywie niestety tak się zdarzy - dodaje Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A może Polakom potrzeba " namacalnych" ujemnych efektów marginalizacji politycznej i w efekcie gospodarczej by wreszcie przejrzeć na oczy i zakończyć ten koszmarny pisowski eksperyment.
@therom Obawiam się, że to co nazywasz "koszmarnym pisowskim eksperymentem" nie zakończy się nawet w sytuacji zapaści gospodarczej albowiem "suweren" uniesie się "patriotyczną" dumą i choćby miał jeść szczaw to będzie reprezentował postawę "nie będzie niemiec/brukselczyk pluł NAM w twarz"
już oceniałe(a)ś
4
0
Zal "dude" sciska jak sie czyta te wypociny... To bylo w sumie do przewidzenia po wprowadzeniu "nowych zasad debaty" na tym forum. Mnie o malo szlag nie trafil jak uslyszalem ze b. ambasador Polski w Rosji, dzisiaj na etacie Soros-a nazywa Polske "renegatem Europy".../ paniusiu Polska jako JEDNA JEDYNA w tej calej Europie nie kolaborowala z Hitlerem i to chyba za to, paniusia nazywa POLSKE - RENEGATKA. Bedzie pewnie premia od Soros-a/Smolara.
już oceniałe(a)ś
0
1
Macron nie odwiedzi Polski, bo pewna podstarzała nauczycielka u jego boku (zupełnie słusznie), jest oburzona amatorską reformą edukacji :P
@koszutka.eu podstarzala?? ciekawe czy cierpisz na kompleks malego ch...ka czy suchej cipy
już oceniałe(a)ś
4
1
`