1-14 czerwca 2017 roku, w 'Glinianej wiosce' w Kuklach, nad jeziorem Pomorze na Suwalszczyźnie odbył się I Międzynarodowy Triatlon Turystyczno-Intelektualno-Sprawnościowy Nestorów. Ponad 200 studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Polski i Litwy maszerowało po leśnych ostępach, żeglowało okrągłymi łódkami, tańczyło, imprezowało i nawiązywało przyjaźnie.

Nam opowiedzieli o tym, co jest w życiu najważniejsze i dlaczego flirt daje taką moc.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Właściwie nie mam nic przeciw, po za uwagą o pewnym istotnym nadużyciu. Zarówno słowo "Uniwersytet" jak i "student" to czysta manipulacja, gdyż zajęcia proponowane w tej organizacji nic wspólnego z tymi określeniami nie mają. Nawet chciałem się zapisać ale propozycje nawet trudno nazwać propozycjami. Kabaret, wspólne śpiewanie i wycieczki. W ciągu dwóch "semestrów" jeden wykład o poezji Szymborskiej (sic!). Na pytanie o wykłady np. z historii i literatury, odesłano mnie do miasta wojewódzkiego, bagatela 100 km w jedną stronę.
W Japonii i bogatych krajach zachodnich taka aktywność pokolenia 70+ to jest coś naturalnego. Wypada się cieszyć, że powoli dołączamy do tego klubu i kibicować. Moja babcia też uczęszcza na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku i widzę jak wiele jej to daje - jest żywsza, wszędzie jej pełno, interesuje się światem i innymi ludźmi, obsługuje komputer i tableta. To jest nie do przecenienia!
Ja widzę to tak, dla telewizji i prasowych wywiadów, wszyscy są tacy "do przodu" tacy radośni, a w domu to zupełnie coś innego. Mam 66 lat i wiem jak to jest ze mną i moimi znajomymi. Jeżdżę na rowerze, ćwiczę w domu, czytam książki, buszuję w internecie, ale i tak życie kiedyś smakowało bardziej.
To bardzo budujace, ze ci starzy ludzie chca zachowac dobra kondycje, ale wrecz zenuje mnie ta proba udowodnienia, ze oto tyle we mnie energii, ze jestem taka silna i mloda. Najbardziej autentyczny w tym calym zbiegowisku jest ten wasaty wdowiec, bo widac w jego wypowiedzi prawdziwe emocje. Te prezace miesnie kobiety sa zalosne, bo niby co chca udowodnic? Wszyscy sie starzejemy i trzeba to zaakceptowac, ale tez dbac o siebie i rozwijac zainteresowania niekoniecznie z wiecznie przyklejonym usmiechem i napietymi miesniami.
@slomianykapelusz
Dlaczego nie ?
`