Rusza Literacki Sopot - hiszpańska kultura na sopockich plażach

Michał Nogaś; Realizacja: Remigiusz Kadelski; Zdjęcia i montaż: Marcin Urban
17.07.2017 08:48

Już dzisiaj rozpoczyna się 6. edycja Literackiego Sopotu. Z tej okazji Michał Nogaś spotkał się z wiceprezydent miasta, pomysłodawczynią festiwalu Joanną Cichocką-Gulą. W tym roku tematem przewodnim Literackiego Sopotu będzie twórczość hiszpańskojęzyczna. - Tematy poruszane w literaturze hiszpańskiej i Ameryki Południowej, to są albo sprawy, które w Polsce jeszcze się nie zdarzyły i przed którymi dopiero stoimy, albo historie przerobione już przez te narody, będące wskazówką - komentuje Cichocka-Gula.

W ramach festiwalu odbędą się dyskusje z udziałem specjalistów. Pierwszą z nich będzie rozmowa na temat dwóch koncepcji współczesnej Europy: zjednoczonej i Europy narodów. Druga debata dotyczyć będzie dyktatury - co ją charakteryzuje i jak rozpoznać jej początki. Natomiast trzecia debata obracać się będzie wokół tematu reportażu. W ostatnim dialogu udział wezmą uznani twórcy literatury polskiej: Wojciech Tochman, Ludwika Włodek i Ziemowit Szczerek. Uczestnicy festiwalu będą również mogli wziąć udział m.in. w spotkaniach z kinem hiszpańskim, warsztatach dla młodzieży z rysowania komiksu oraz 'Almodramie', czyli wieczorze poświęconemu kultowemu reżyserowi Pedro Almodovarowi.

W ramach Literackiego Sopotu odbędą się także spotkania Michała Nogasia z twórcami literatury polskiej w cyklu 'Nogaś na plaży'. Przez cztery dni Michał Nogaś codziennie o godzinie 14:30 gościć będzie: Katarzynę Boni, Dorotę Masłowską, Mirosława Wlekłego i Wojciecha Kuczoka, którego najnowsza powieść 'Czarna', oparty na faktach kryminał o trójkącie miłosnym, miał właśnie swoją premierę.

Więcej na ten temat: festiwal, książki, wakacje
Więcej na ten temat: festiwal, książki, wakacje
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka