- W starciu prezydenta z szefem MON, prezes Jarosław Kaczyński stanie po stronie Antoniego Macierewicza - mówi w 'Temacie dnia' Radosław Sikorski, były szef MON i MSZ. Bo Macierewicz ma zdolność, i tak jest postrzegany w PiS, do stworzenia alternatywnej siły politycznej z udziałem ojca dyrektora z Torunia - dodaje rozmówca Doroty Wysockiej-Schenpf. Zdaniem byłego szefa MSZ, prezydent, który po 2 latach zorientował się, że jest jedynym członkiem tej ekipy, który nie musi martwić się o swoje stanowisko, powinien zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego. I tam Macierewicz powinien wyspowiadać się z tego, czego nie kupił dla polskiej armii - mówi Sikorski w rozmowie przeprowadzonej via Skype.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Wplywy Rydzyka rosna i sa coraz bardziej destruktywne. Jesli ktos zapomnial podpisac , to na nalezy wejsc na strone "APEL O UKROCENIE RYDZYKA".
już oceniałe(a)ś
20
1
Bardzo lubię i cenię panią Wysocką - Schnepf i wielka szkoda, że nie pracuje w tv, ale czy naprawdę nie mogła spisać tej rozmowy? Pomijam już ten szczegół, że to jest gazeta i służy do czytania, a nie do oglądania, ale jakość połączenia jest fatalna, jak z czasów zagłuszanej RWE, naprawdę nie da się słuchać tego przez ponad 13 minut.
@zgredka43 Tak jest. Powtarzać to ciągle, może do wydawców dotrze, że to gazeta a nie komiks ani zbiór filmików wideo. I do tego te samootwierające się dodatki - kompletny absurd. Jak ktoś chce obrazki, bo czytanie go męczy, to może włączyć telewizję
już oceniałe(a)ś
5
0
Radosław Sikorski znowu w świetnej formie. Zgadzam się z tymi, którzy chcieliby jego widzieć jako następcę Andrzeja Dudy.
już oceniałe(a)ś
3
0
To jak widzę w internecie to cała BOLSZEWICKA wierchuszka RZĄDOWA z broszką i maciorem na czele w białych koszulkach pojechała do RYTLA świętować sukcesy organizacyjnej dobroci i sprawności administracyjnej ale wszystko im się rypło ,WIĘC USILNIE nalegali by mieszkańcy przyznali że wojsko im pomogło i pomagało od soboty.Jeszcze na takiej tragedij te świnie próbują kręcić sobie lody,chańba dla nas POLAKÓW za ten wybór ,oni są podlejsi niż Nicolae Ceau?escu,który całkowicie wstrzymał aborcję a cyganom kazał się modlić do ustawionych przed blokami podobizn i wizerunków.My już mamy chyba KRLD w Polsce.WIDZIAŁEM rano (17.08.2017) film jak urabiali ludzi w RYTLU dla potwierdzenia że to wojsko tak dużo posprzątało od soboty -usunęli- film ,szkody są do usunięcia a roboty na dwa lata ,i drzewa nie można zmarnować.
już oceniałe(a)ś
1
0
"Przestrzegałem przed Macierewiczem - to sensat i partacz" Przed Grzegorzem Schetyną też przestrzegał że to "lwowski żulik" I nikt nie słuchał.Co za ludzie!
@glutznosadama Schetyna to w/g mnie też zwykły żulik taki z tych co pod kinem MOSKWA w Warszawie sprzedawali bilety "lepsze miejsca " inaczej taki konik co handluje tak aby się nie narazić zbytnio ,on teraz wspiera rozwój dopalaczy ,wcześniej zajmował się w białych rękawiczkach automatami do gier i kasynami ,robi tylko to co mu osobiście korzyści przynosi .
już oceniałe(a)ś
0
0
Krzyżacka zaraza rękoma takich swoich kato-politycznych dziwek doprowadza POLSKĘ do ruiny, okrada, rozbraja i przy okazji kradnąc pieniądze z budżetu morduje chorych którym te pieniądze mogłyby przedłużać życia Dodaj pl do nicka i..i wrzuć na tace jak wierzysz w Boga - nie kradnij pieniędzy ateistom
już oceniałe(a)ś
5
4
No cóż, polityka zagranizna w casach PO, rzeczywiście była dobrze prowadzona. Ale jak widać, życie nie składa się tylko z wojska i "męskich" spraw. Skoro panowie byli mocni w tej sferze mogli te inne powierzyć tym, którzy lepiej rozumieją, że państwo to też społeczeństwo. A tu niestety WSZYSTKIE obietnice wyborcze - zwłaszcza związane z reformami - zostały całkowicie zlekceważone. Panowie za często gadaliście z biskupami i generalnie za bardzo polegacie na ich sprytnym osądzie (mówiącmniej delikatnie - występujecie w roli frajerów :)), a olaliście ludzi, w szczególności kobiety. Żeby było ciekawiej nadal to robicie i nie zamierzacie nawet pochylić się na przeanalizowaniem tego aspektu. A przypominam - kobiety stanwią 52% społeczeństwa, w wygranych wyborach były Waszym większościowym elektoratem i żeby było ciekawiej tematy wojskowości nie są im obce bo tak się składa, że kobiety w Polsce są lepiej wykształocne i bardziej świadome w znajomości mechanizmów żądzących życiem i polityką od mężczyzn. Ale jasne kto by słuchał kobiet? A szkoda, bo kobiecy rzut oka np. na Macierewicza mógłby być cenny i konstruktywny. No cóż ja osobiście nie żałuję, że wygrał PiS. Przynajmniej wszystko wypłynęło na wierzch. Jak się sprzyja "tradycji" i kościłowi oraz lubi się Romana Giertycha to proszę się nie dziwić rosnącym wpływom nacjonalistów. Sorry. Ale to nie my jesteśmy za to odpowiedzialni, tylko konformistyczni wobec kościoła politycy. Szkoda, że nie pamiętacie, że Polsce już raz udała się kontreformacja - czyli ostry zakręt na wschód z dala od reform i postępu, którego tak bardzo zazdrościmy znienawidzonemu zachodowi (tu leży źródło naszych finansowych klęsk - nie w wojnach - aż tak bogaci nie byliśmy, żeby na naszych łupach zbudowć potęgę zachodu ;)). Symbolem i królową tej dramatycznej zmiany zadufanych szlachcicow jest obraz z Jasnej Góry. Kontreformacja nad wyraz dobrze się nam udała. Wielka szkoda. Teraz mamy drugą falę. I nie zapominajmy o POPiS ;)
już oceniałe(a)ś
0
1
`