Te ustawy były bardzo dobre. My nie możemy i nie chcemy wkraczać w obszar orzekania przez sędziów, nigdy nie było to naszym zamysłem - wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik broni reformy sądownictwa, którą starał się przeforsować PiS. Zapowiadane przez partię rządzącą zmiany wywołały falę protestów w całej Polsce. Reformę krytykowały także osoby sympatyzujące z Prawem i Sprawiedliwością, np. Zofia Romaszewska. Ostatecznie prezydent Andrzej Duda zawetował 2 z 3 ustaw. Zmiany w Sądzie Najwyższym i KRS zostały wstrzymane. Kancelaria Prezydenta przygotowuje nowe projekty ustaw reformujących polskie sądownictwo.

Tymczasem weta Andrzeja Dudy wywołały konflikt w PiS. Prezydent znalazł się pod ostrzałem przedstawicieli macierzystej partii, w szczególności Ministerstwa Sprawiedliwości. Postawę Dudy wielokrotnie krytykował Zbigniew Ziobro, który sugerował nawet, że decyzja o wetach może kosztować prezydenta brakiem poparcia PiS w kolejnej kampanii prezydenckiej. Działania Andrzeja Dudy znalazły się również w ogniu krytyki wicepremierów sprawiedliwości, Patryka Jakiego i dzisiejszego gościa Dominiki Wielowieyskiej. Czy Michał Wójcik ciągle popiera ustawy o SN i KRS forsowane przez PiS? Zobacz najnowszy odcinek 'Crash Testu'.
Więcej
  Komentarze
  Na sędziów TK też nie mają wpływu i ich orzeczenia są całkowicie niezależne. W tv publicznej wręcz zatrudnili dziennikarzy mianujących się niepokornymi i też ich praca jest całkowicie niezależna. I prezydent też do dwóch wet był totalnie niezależny i niezłomny. Potem jak skorzystał z weta został zdrajcą. Nie rozumiem po co z nimi rozmawiać. W wolnej Polsce prokurator z nimi porozmawia.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Podziwiam panią pani Dominiko. Zaprosiłbym do swojego samochodu członka gangu notorycznych gwałcicieli polskiej Konstytucji kierowanego przez tchórzliwego karła kt?ry każe im popełniać te zbrodnie, tylko po to żeby go w czasie jazdy z tego samochodu wyrzucić. Rozumiem jednak, że to był samochód służbowy.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  A tak na marginesie, wczoraj nasz dyplomatołek waszczu przekonywał w bbc że z nasza tv publiczną nie dzieje się nic nadzwyczajnego, że rządzą nią rozwiązania podobne do innych krajów UE. Po prostu jest pewien poziom zakłamania, kiedy białe, czarne, a czarne to białe, gdzie dialog się kończy. Nie ma absolutnie żadnego sensu.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Pani redaktor, nie szkoda czasu i śliny na rozmowę z tym matołem ? Mojego czasu mi żal i nie słucham łgarstw.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Żenada żenady to Wójcik. Dla niego Ziobro to naród.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Z terrorystami się nie negocjuje. Dlatego nie rozumiem dlaczego "Wyborcza" a także radio TOK.FM zaprasza tych terrorystów do rozmowy. Tego nie powinno być. Porządni ludzie z tymi gangsterami nie powinni rozmawiać.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `