Proces pojednania z Niemcami był wielkim cudem historycznym, teraz jest niszczony - mówi w 'Temacie dnia' Marcin Zaborowski z Visegrad Insight. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że jeśli Polska postawi państwa Grupy Wyszehradzkiej przed wyborem - albo jesteście w jakiejś grupie regionalnej, albo jesteście z Niemcami - wszyscy powiedzą nam 'auf wiedersehen' i pojadą do Niemiec - dodaje rozmówca Romana Imielskiego. Zdaniem Marcina Zaborowskiego, na Szucha (siedziba MSZ) to wiedzą, ale to na Nowogrodzkiej (siedziba PiS) podejmowane są decyzje.
Więcej
  Komentarze
  Więc jak już w końcu wyjadą to my z przyjemnością powiemy afuf wiedrsehen tym wszystkim lubnauerom, shmidtom, neumannon, ajchlerom, sheuringom , von thunom.....
  @thomcio25 Czysty nacjonalizm rodem z gnojówki w Kaczych Dolach.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wspolna waluta: Warunki niezbedne do wprowadzenia EURO: - Stabilnosc kursu zlotego - Stabilna inflacja - Nowelizacja Konstytucji RP - Referendum Polska tych warunkow nie spelni. Niezaleznie od tego, po wprowadzeniu EURO ceny bardzo wzrosly w krajach ktore przyjely EURO. Wspolna waluta ozywila jeszcze bardziej gospodarke w krajach gospodarczo rozwinietych, Polska nie jest krajem rozwinietym gospodarczo, bazuje na firmach obcych, jak te firmy sie z Polski wyniosa co jest bardzo prawdopodobne to Polska bedzie dalej mocarstwem w produkcji palet drewnianych, pieczarek i krasnali ogrodowych. Inaczej funkcjonuje swiat cywilizowany !
  @110da Bredzisz. Samo wprowadzenie euro miało niewielki wpływ na podwyżki cen. Polska jest krajem rozwiniętym - wystarczy porównać naszą gospodarkę z innymi. Referendum wcale nie jest konieczne.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @uutek Ale zmiana Konstytucji tak. We fragmencie gdzie jest napisane, że walutą płatniczą w Polsce jest polski złoty. Teraz każda zmiana w Konstytucji była by bardzo ryzykowna.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @uutek Jestes typowym przedstawicielem polskiej gawiedzi, co to zawsze wszystko lepiej wie. Tacy "medrcy" wyjezdzaja za granice "po zlote runo", laduja nie zawsze tam, gdzie chca ! Zyje od wielu lat w kraju EURO, bogatym, wiem z wlasnego doswiadczenia, jak EURO wplywa na rozwoj kraju. Polska jest krajem biednym, bedzie jeszcze biedniejsza - jak sie skoncza dotacje unijne. Zajrzyj medrcu do internetu, dowiesz sie, ze ja sie nie myle !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jeśli rządy Kaczyńskiego będą trwać lata, to "do widzenia" takiej autorytarnej i biednej Polsce powie również miliony Polaków.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kaczyński z PiS przyciągna nam wojnę i nędzę, jak suwerenowi to pasuje, to super,, będzie zadowolony.
  @totutotam SUWEREN : NIEZALEZNY WLADCA, MONARCHA. ( Slownik poprawnej polszczyzny, PWN, Warszawa 1978, Redaktor Naczelny Prof.dr. Witold Doroszewski ) Nie uzywac okreslen, ktorych znaczenia sie nie rozumie !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @110da Ty nie rozumiesz ze jezyki (nawet polski) sie rozwijaja. Otóz chcialbym cie poinformowac ze od czasu 1978 polski zmnienil sie dosc powaznie. A propaganda PiSu jest dosc twórcza i wlasnie wprowadzila nowe (dodatkowe) znaczenie slowa "suweren". Powinienes to wiedziec, wiec nie pisz o sprawach których nie rozumiesz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Przecież Kaczynski to typowy niszczyciel. Jego zwolennicy i on sam wymrą , askutki będą ponosić ludzie niczemu nie winni.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  RZADZA POLSKA LUDZIE MALI I UBEZWASNOWOLNIENI. WSTYD, ZE WOGOLE TACY SIEDZA CICHO. SA PUSCI, NIE MAJA HONORU, WLASNEJ GODNOSCI, KARIERA I KASA ZAMULILA IM MOZGI. KIEDY SIE NAROD OPAMIETA ,TO BEDZIECIE ZYC W CZASACH GOMOLKOWSKICH.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Przestancie zwalac wszystko na Kaczynskiego, bo Kaczynski tylko i wylacznie wykorzystuje glupote Polakow.Polska w ekspresowym tempie traci ostatnie kontakty z Unia, za chwile straci wyplaty, a za dluzsza chwile zostanie wyproszona z Unii. Polskie glupki odpowiadaja na to zwiekszeniem poparcia dla Kaczynskiego, czyli opowiadaja sie za wspolpraca z Rosja i Bialorusia, do ktorych to krajow mentanie naleza.Z tego wynika prosty wniosek, ze za kilka lat Polska zniknie z mapy, bo Rosjanie pomoga braciom Slowianom i zajma Polske, a kraje zachodnie nie beda im w tym przeszkadzac, bo po co? Wtedy zacznie sie placz, zalosne prosby o pomoc, ale bedzie za pozno.
  @aussie1inc Prawda. Ale to nie kto inny lecz właśnie Liliputin wyciągnął i nobilitował ten polski syf. I to on ponosi odpowiedzialność.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @willie1950 Nie. Odpowiedzialnosc ponosza wylacznie glupi, zadufani w sobie, zdemoralizowani Polacy. Doprawdy, analfabeta w krajach Europy zach. ma wiecej poczucia troski o wlasnosc wspolna, moralnosci, honoru i patriotyzmu niz polscy akademicy. Polakow nikt w krajach cywilizowanych nie lubi, wielu polskich cwaniakow i cwaniaczki moznaspotkac w wiezieniach tych krajow. Wymadrzanie sie tzw. polskich intelektualistow przyprawia o zawrot glowy. Glupota i zaklamanie, obojetnosc, troska o wlasne stolki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Grupa Wyszehradska j, intrygi i dzialanie na szkode EU nie jest potrzebne. Polska podpisala Traktat z Lizbony, inne kraje tzw. Grupy Wyszehradskiej tez ten Traktat podpisaly i nalezy jedynie przestrzegac postanowien tego Trakatu. Inne kraje EU zachowuja sie poprawnie. W Europie zach. jest opinia, ze Polska bierze pieniadze z EU , jest najwiekszym biorca EU-pieniedzy, i szkodzi EU.
  @110da Niestety jest to pogląd odpowiadający rzeczywistości.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0