Powstanie nowa partia? 'Jestem przekonana, że jest potrzeba. Jest takie oczekiwanie ze strony ludzi, żeby sformułować nowe postulaty, nowe przesłanie. No i żeby pokazać młodych ludzi i nowych ludzi, którzy pojawili się na scenie debaty publicznej w ostatnim czasie' - mówi Joanna Mucha. Czy w takim ugrupowaniu czułaby się lepiej? 'W tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie' - przyznaje była rzeczniczka kampanii PO. Ale to nie jedyne przemyślenia byłej minister sportu. 'Jestem prawie pewna, że przygotowanie do tak zwanej reformy sądownictwa służy kilku celom. Jednym z tych celów jest wyeliminowanie opozycji'. W jaki sposób? Dlaczego uważa, że prokuratura 'mija sią z prawdą'? Zobaczy cały wywiad z posłanką po metamorfozie.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Nie "nowe postulaty" , "nowe przeslania" - potrzebny jest PROGRAM, rzetelny i zrozumialy dla kazdego, dyskutowany ze spoleczenstem, PROGRAM, ktory czesc spoleczenstwa zainteresuje. Tak powstaja nowe partie w Eur. zach., prosze sie przyjrzec, jak te partie powstaja i dlaczego rosna w sile - lub dlaczego czesc tych nowych partii upada. Jest sprawa oczywista, ze wszystkie polskie partie tzw. opozycyjne nic nie oferuja spoleczenstwu, nic nie znacza i nic nie robia. Jezeli ten stan rzeczy sie utrzyma, to PiS b edzie w Polsce wladal i demolowal kraj do konca swiata !
@110da Ruch Palikota stworzył bardzo spójny, dobrze napisany i klarowny program. Co z tego kiedy media i ludzi on kompletnie nie interesował? Polaków nie interesują żadne programy, żadna poważna debata, tylko chleba i igrzysk by chcieli. Taka jest niestety prawda. Zresztą Palikot sam dbał o to, żeby bardziej niż jego program było widać jego głupie i nikomu niepotrzebne ekscesy.
już oceniałe(a)ś
0
1
@j.matthias Ten PROGRAM to powinien byc PROGRAM naprawy Rzeczpospolitej. NIC w Polsce nie funkcjonuje prawidlowo, ten stan rzeczy poglebia cwaniactwo, demoralizacje i pauperyzacje Polakow. Ten PROGRAM powinien byc wzorowany na rotzwiazaniach z Europy zach. - tu wszystko funkcjonuje prawidlowo, sa tez przeprowadzane systematycznie reformy. Polacy od 28 lat nic nie potrafia. Gdyby w Polsce byla przeprowadzona deubekizacja/dekomunizacja w/g wzoru denazifikacja w Niemczech, to ani Kaczynski ani jego kumple, ani inni nie byliby politykami i nie rozwalaliby Polski !
już oceniałe(a)ś
0
0
@j.matthias Całkiem słusznie!
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da Słusznie!
już oceniałe(a)ś
0
0
@j.matthias jest dużo programów ładnie napisanych, jednak nie maj one szerokiego odbiorcy, program palikota może był dobry dla bardzo malej grupy ludzi, dla reszty był gniotem, źle przekazanym. Przekazy maj być proste w odbiorze, postulatów nie może być dużo, program wyborczy to 3 do 5 postulatów głównych, którymi chcesz pociągnąć masy. Popatrz jak to zrobi ruch En Marche.
już oceniałe(a)ś
0
0
@dupek Polski nie mozna porownywac z Francja, ktora jest krajem w pelni demokratycznym, a w Polsce od 28 lat j jest balagan i kolesiostwo. Reformy we wszystkich dziedzinach zycia spolecznego, gospodarczego, politycznego sa potrzebne, a obowiazek odpowiedzialnosci za Polske i reprezentowanie Polski w swiecie nalezy powierzac osobom dobrze wychowanym, o nienagannej moralnosci, dobrze wyksztalconym. Bez przeprowadzenia deubekizacji/dekomunizacji w/g wzoru denazifikacja w Niemczech Polakami beda "wladac" dalej tacy ludzie, jak "wladaja" teraz. "Masy nie musza byc pociagniete" - Polakom nalezy przedstawic PLAN ODNOWY RZECZPOSPOLITEJ i ten PLAN z Polakami profesjonalnie i uczciwie dyskutowac. Ale do tego NIKT w Polsce nie jest zdolny, a wiec czeka Was poglebiajaca sie demoralizacja, pauperyzacja, marginalizacja w cywilizowanej Europie. Jako rekompensdate bedziecie mieli pomniki Lecha Kaczynskiego.........
już oceniałe(a)ś
0
0
PiS wygrał dzięki trzem obietnicom: pięćset złotych, wczesne emerytury, żadnych uchodżców. Nowa partia musiałaby obiecać TO SAMO, PLUS COŚ JESZCZE. Aha, i musiałaby czymś kupić biskupów, bo na wsi proboszczowie są agitatorami PiS.
już oceniałe(a)ś
3
0
Petru stworzył nową partię z niczego, znalazł świetne posłanki, po czym jednym wygłupem zniszczył swoje dzieło. Kto następny?
już oceniałe(a)ś
1
0
PRAWDZIWA DIAGNOZA, LEKU BRAK, DLACZEGO? CZY TRZEBA NOWYCH LUDZI W POLITYCE BO STARZY JUŻ NIE SĄ W STANIE NIC WAŻNEGO ZAPROPONOWAĆ? TAK NARAZIE JEST.
już oceniałe(a)ś
1
0
tzw. pis +ziobro+gowin rozwalili demokracje+praworzanosc+odpowiedzialnosc polityczna+konstytucyjne panstwo KOMPLETENIE!!! opozycja jest slaba bo taka jest propaganda tzw. pis+ziobro+gowin!! mam nadzieje i tylko nadzieje na to ze Poalcy (f/m) maja wlasny+niezalezny+wolny od indokrynacji rozum i opinie+poglady i wybiora takich politykow ktorzy dzialaja etycznie+praworzadnie+sa demokratami+Europejczykami+wyksztalceni+kulturalni+maja pozytywna wizje Polski jako nowoczesnego kraju w XXI wieku!!!!! POlacy (f/m) i Polska potrzebuja inne partie polityczne+inna polityczna kulture, wolna od tej solidarnosci i pzpr+wolna od tych politrukow z tzw. pis+ziobro+gowin!! mlodzi Polacy (f/m) to wolni obywatele+Europejczycy+demokraci+praworzadni+konstytucjonalisci i oni powinni objac odpowiedzialnosc polityczna z aswoja przyszlosc!! te stetryczale staruchy jak np. kaczy ... prymitywy jak pawlowicz+pis-antki+ziobrozero czy pzpr-piot... to kloaka historii i tam pasuja!!! mlodzi Polacy (f/m) obejmijcie odpowiedzialnosc za WASZA POLSKE i WASZA przyszlosc!!!! i wyslijcie tych sklerotycznych staruchow do lamusa!!!
już oceniałe(a)ś
1
0
Dupowata PO nie postawiła Macierewicza, Ziobrę przed Trybunałem Stanu, nie zaczęła energicznie od samego zaistnienie bredni PiS-u o zamachu na TU-154 zwalczać tą diotyczną propagandę, nie stawiała przed sądem tych którzy w pochodach PiS-u chodzili splakatami Tuska i Komorwskiego z napisami ZDRAJCA lub MORDERCA, byli pierdołowatymi pierdołami i przegrali ale niestety razem z nimi całe normalnie myślące społeczeństwo. Tolerowanie zagrań faszystowskich i taktyki bolszewickiej się zemściło. PO było tylko lepszym wydaniem PiS-u, nie było konsekwente w realizacji rodziału KK od Państwa, który zamienił się w członka PiS-u wykorzystując do propagandy politycznej PiS-u ambony, radio i inne środki masowego przekazu.W podskokach zbliżamy się do faszystowskiego średniowiecza.
Zamiast majaczyć o jakimś nawracaniu ludków to Może Mucha przypomniałaby sobie jak miało być a jak to było realizowane przez PO też. Interesy partyjne były na pierwszym miejscu, posady, forsa. TKM-emy i BMW-iaki rodem z PO obskoczyły wszystko co tylko się dało.
Niepartyjna administracja rządowa poszła do kosza. PO była parrtią antyobywatelską tylko trochę lepszym wydaniem Pisdzielców.
już oceniałe(a)ś
0
0
Niestety PO była i jest tylko lepszym wydaniem PiS-u. PO prowadziła romans z biskupami, na każdych uroczystościach państwowych było biskupów jak mrówków, tolerowali wtrącanie się biskupów i nie tylko do władzy państwowej, rozdział państwa od kościoła był fikcją. Idiotyzmem było wprowadzenie uczenia religii do szkół gdzie odbywa się pranie mózgów w stylu średniowiecznym i w tym kierunku też idzie kretyńska polityka PiS-u. Tak się kończą umizgi do KK. W podzięce KK zamienił ambony w mównice polityczne waląc w PO na wszystkie moźliwe sposoby na czele z tym oszustem, cynikiem z Torunia. Politycy PO są winni tej sytuacji a KK skorzystał z ich głupoty i durnoty. PO to są ludkowie ograniczeni umysłowo nie potrafiący logicznie wyciągnąć wniosków ze swoich błędów. Czarno widzę przyszłość Polskli. Sredniowiecze kulturalne i polityczny zamordyzm.
już oceniałe(a)ś
0
0
platforma z nowoczesna tak, ale bez garba na plecach w postaci psl, platformie udało by się dużo więcej zrobić gdyby nie opór psl, a lewica to zupełnie inna bajka, oni muszą iść własną drogą
już oceniałe(a)ś
0
0
`