Będziemy potrzebowali co najmniej stu lat, by zabliźniły się rany, jakie w tej chwili zdawane są puszczy - mówi w 3x3 biolog z PAN, dr Przemysław Chylarecki. Codziennie, jak przypomina rozmówca Romana Imielskiego, wycinanych jest ponad tysiąc ponad stuletnich drzew. Za dwa lata puszcza, w której daleko mniej przestrzeni znajdują zwierzęta, jakie powinniśmy chronić, będzie kompletnie zdewastowana - dodaje dr Chylarecki.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Zamiast pomnika przyrody będzie pomnik barbarzyństwa Szyszki i hańby PiSu.
już oceniałe(a)ś
0
0
Tak jest gdy partia rządząca desygnuje psychola na ministra środowiska , to tak jakby małpie dać brzytwę.
już oceniałe(a)ś
0
0
Szkodnictwo Szyszki ma długą tradycje: dzikieżycie. pl/archiwum/2007/maj-2007/minister-jak-skala. Szyszło niszczył Tatry, usiłował zniszczyć Rospuda, teraz przyszła kolej na Puszcze Bialowieską . Tyle, że w 2007 jeszcze było prawo, teraz zaś bandyterka. Dodatkowo można tam przeczytać o opinii premiera J Kaczyńskiego, że Naturę 2000 należy sprowadzić do rozmiarów racjonalnych kilku procent.
już oceniałe(a)ś
0
0
W Polsce dziala potężna mafia deweloperów, drwal i meblarzy. Zarobią krocie wycina jąć lasy pod nowe osiedla i sprzedając drzewo na budowy i na meble. Szyszko i Rydzyk są członkami tego gangu.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pozdrowienia dla mninistra Szyszko z Hajnowki, Białowieży i okolic. Dziękujemy za ratowanie Puszczy, ma Pan u nas ogromne poparcie.
@polaco.europeo A ładnie to tak okrutnie kpić z niepelnosprawnego umysłowo?
już oceniałe(a)ś
0
0
Same hiobowe wiesci. Bezradnosc i intelektualna impotencja w sytuacji, kiedy mala grupka ludzi pozbawionych skrupulow bez oglady i elementarnych zasad przyzwoitosci, pod wodza Kaczynskiego, wychowanego w rodzinie ubecko-komunistycznej i w nienawisci do Polakow, dewastuje Polske, demoralizuje Polakow, i izoluje Polske w swiecie. Prosze sie przyjrzec, jak funkcjonuja demokracje krajow Eur.zach., tych szanowanych w swiecie, zamoznych, oraz jak role w tych krajach odrgrywa swiadome spoleczenstwo obywatelskie, a takze jak w tych krajach pracuja dziennikarze. Narzekania, wywiady , krotkotrwale demonstracje niczego nie zmienia !!!
@110da A jakaś propozycja?
już oceniałe(a)ś
0
0
@usetheforce666 Jedna z propozycji to rzetelna informacja polskiego spoleczenstwa. Wiekszosc Polakow nie wie, jak funkcjonuje EU, nie wie jak funkcjonuje demokracja, rozpowszechnilo sie cwaniactwo i samozadowolenie. "Sie nalezy", "jakos to bedzie", "co mnie to obchodzi", "ja sie tam nie wtracam". Ostatnie demonstracje to byl krotkotrwaly zryw, komuch Kaczynski sobie z Polakami poradzi, w konsekwencji wyprowadzi Polske z EU. Przyklad do nasladowania: Wybitny austriacki dziennikarz, dr. Hugo Portisch razem z zespolem ludzi znakomitych zrobil w latach 80-tych ub.w. dokumentacje filmowa pokazywana w TV w wielu odcinkach, historia Austrii od upadku monarchii do czasow wspolczesnych, blaski i cienie wydarzen, znakomicie udokumentowana, z komentarzami historykow, politologow, p.t. ÖSTERREICH III. Caly narod zasiadal przed telewizorami, uczyl sie historii swego kraju, uczyl sie demokracji. Niestety, w Polsce takich dziennikarzy jak dr. Hugo Portisch i inni nie ma, plynie krytyka i Propaganda, kariere robia miernoty.
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da "Jedna z propozycji to rzetelna informacja polskiego spoleczenstwa." To nic nie da, bo tych co wiedza nie trzeba informowac a reszta informacji nie przyjmie. Albo przyjmie i zinterpretuje w swoj sposob. Jedynym skutecznym, ale trudnym do wykonania rozwiazaniem jest oddzielenie sie od prawicowych szalencow.
już oceniałe(a)ś
0
0
@krd_chicago Rzetelna informacja polskiego spoleczenstwa to jedna z propozycji. Prosze zobaczyc, jak kraje kiedys "brunatne" staly sie krajami w pelni demokratycznymi, szanowanymi w swiecie, bogatymi. Nic prostszego, jak te metody zastosowac w Polsce. M.in. juz dawno powinien byc w Polsce rozpoczety proces deubekizacji/deomunizacji, w/g wzoru denazifikacja w Niemczech. Nie jakas enigmatyczna lustracja - deubekizacja/dekomunizacja !
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da W latach 80tych Polacy pewnie chętnie by coś takiego oglądali, ale teraz mają pilota i duuużo kanałów z serialami i celebrytami, a do tego internet.
już oceniałe(a)ś
0
0
@zgredka43 Zawsze jest jakies wytlumaczenie dramatycznej sytuacji nad Wisla. Albo bedziecie pogardzanym i nielubianym narodem w swiecie, albo wezmiecie sie w garsc, nauczyciesie patriotyzmu. W latach 80-tych ub. w. obywatele krajow Eur.zach. mieli inne mozliwosci spedzania czasu, a "cos takiego" ogladali z powodow patriotycznych.
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da Dekomunizacje właśnie przeprowadza prokurator stanu wojennego Piotrowicz. Ma duże doświadczenie. W latach 2005-2007 zajmował tym się vice min Sprawiedliwości, sędzia stanu wojennego Andrzej Kryze. AK skazał Komorowskiego, Ziembinskiego i Czume Andrzej Kryże byl synem Romana, również sędziego Najwyzszego Sadu Wojskowego PRL, który skazał wiele osób, w tym rotm. Pileckiego, na karę śmierci. O nim mówiono Sądzi Kryze - będą krzyże.
już oceniałe(a)ś
0
0
@manka Dziekuje Pani za interesujace informacje. Wyroki smierci ferowal i podpisywal tez dreczyciel Polakow, min. sprawiedliwosci w stalinowskiej Polsce, Swiatkowski, jeden z dwoch wujaszkow Kaczynskich, drugi Swiatkowski byl wojskowym prokuratorem generalnym w czasach stalinowskich i tez ma sporo na sumieniu. Jak widac, to wszystko nie przeszkadza Polakom, wiekszosci wystarczy pincet plus, obelgi Jaroslawa Kaczynskiego ( "zdradzieckie mordy" itp ) nie robia tez na "prawdziwych patriotach " zadnego wrazenia. Polacy to najbardziej zaklamany i zdemoralizowany narod w Europie.
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da Ciekawe co piszesz o Kaczyńskich, może to prawda. A jak to było z bratem Michnika, jego rodziną? Tak bezstronnie, obiektywnie byśmy chcieli bo historię uwielbiamy, całą :)
już oceniałe(a)ś
0
0
@kapitalmarka Adam Michnik byl zasłużonym działaczem prawdziwej Solidarnosci, ma na koncie tez 1968 i założył GW. Kaczyńscy to jego przeciwieństwo.
już oceniałe(a)ś
0
0
@manka Nie ciebie pytałem, w Giertycha się bawisz?
już oceniałe(a)ś
0
0
@manka Trolla nie obronisz. On się boi powiedzieć o innych sędziach. Troll.
już oceniałe(a)ś
0
0
Dotkliwe kary finansowe, nie dla Polski tylko dla tych, którzy nie przestrzegają prawa, którzy niszczą Puszczę i Polaków zabierając im życiodajną Puszczę.
już oceniałe(a)ś
0
0
Cywilizowani naiwniacy - sądząc w\g siebie - myśleli, że przyjmują do swego grona ludzi, którzy po latach izolacji, będą się demokratyzować i cywilizować korzystając z danych im możliwości. A tu pudło; dzicz pozostaje dziczą, bo inaczej nie potrafi. Taka sama dzicz za oceanem wycina sekwoje, bo praca dla drwali jest najważniejsza. To tam mamy wzór jak postępować. Oni muszą mieć rację, wszak sam Jezus im mówi co maja robić.
już oceniałe(a)ś
0
0
`