Polska "Gra o tron"? Fascynująca historia Piastów w "Płomiennej koronie". Elżbieta Cherezińska gościem Nogasia na stronie
Elżbieta Cherezińska, Michał Nogaś; Realizacja: Remigiusz Kadelski; Zdjęcia: Wojtek Kaniewski; Montaż: Katarzyna Dworak
30.07.2017
21:09
Miesiąc Spotkań Autorskich we Wrocławiu stał się dla Michała Nogasia doskonałą okazją do kolejnej rozmowy z Elżbietą Cherezińską. Niedawno na półki polskich księgarni trafiła trzecia część poczytnej trylogii pisarki, 'Odrodzonego królestwa'. Rzeczona 'Płomienna korona' opowiada o przejęciu władzy przez Władysława Łokietka. - Świetnie pisze nie tylko o Piastach. Przypomina nam historie zapomniane. Nadaje wielu ważnym postaciom z dawnej historii nie tylko imiona, lub je przypomina, ale także cechy charakteru - tak twórczość Cherezińskiej komentuje Michał Nogaś. A co ma do dodania sama, zafascynowana historią i ciekawostkami na jej temat, pisarka? Zobacz najnowszy odcinek Nogasia na stronie.
Komentarze
Najnowsze
Popularne
czegotychcesz
31.07.2017, 11:20
Mam wszystkie tomy, historia Polski w prozie CHerezińskiej jest fascynująca, Sienkiewicz niech się skryje !!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Odpowiedz
agapalstu
31.07.2017, 10:44
czytam wolno - obiecuję :-) Książka jak zawsze spełniła wszystkie pokładane w niej nadzieje, polecam wszystkim, którzy jeszcze nie sięgali po prozę p. Cherezińskiej. I trylogię "Odrodzone królestwo", i sagę wikingów "Północna droga", jak i "Hardą" "Królową" :-) Pozdrawiam i do zobaczenia na targach w Krakowie!
już oceniałe(a)ś
0
0
Odpowiedz