Niekonstytucyjne zmiany PiS w polskim sądownictwie poruszyły opinią zagranicznych mediów i polityków. Wieści o bardzo niepokojącej sytuacji w Polsce dotarły również za ocean. 'New York Times' poświęcił swoją okładkę protestom Polaków przeciwko upolitycznieniu wymiaru sprawiedliwości. Wczoraj głos w tej sprawie zabrała również Heather Nauert, rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu. 'Jesteśmy zaniepokojeni ciągłym dążeniem polskiego rządu do wprowadzenia ustawodawstwa, które wydaje się ograniczać wymiar sprawiedliwości i potencjalnie osłabiać rządy prawa w Polsce - skomentowała Nauert.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Polactwo wybierając PISdy pokazało, że ma w dudzie praworządność i wartości europejskie. Polska robi krok wstecz tak jak kraje islamskie, które kiedyś były bliżej cywilizowanego świata a dziś stały się wylęgarnią fanatyków religijnych.
już oceniałe(a)ś
0
0
Oczekuję teraz na zdecydowaną reakcję polskiego MSZ. Ambasadora USA na dywanik. Zwołać posiedzenie ONZ – San Eskobar nas poprze. W razie czego pomoże też PIWO (Potężne Imperium Węgierskie Orbana). Wstać z kolan! A może by tak zrobić ustawkę i poskarżyć się Unii na USA a w USA poskarżyć się na Unię – niech papierowe tygrysy kłapią bezzębnymi mordami a my tymczasem postawimy lewym lipcowym (ktoś pamięta lewy czerwcowy?) jednostki natowskie w Polsce w stan podwyższonego rozgorączkowania. Udowodnimy światu, że kraj w Niedorzeczu Wisły potrafi. Wodzu prowadź na… sory zapomniałem – właściwie dokąd?
@bardzospokojny A po co ? Lepiej od razu napisać do Sekretarza Stanu ze reformy oznaczają usunięcie komunistycznych agentów z Jurysdykcji. To wystarczy.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie mający wiele wspólnego z prawdziwą demokracją kraj - USA, w którym rządzi nie dopuszczająca innych do głosu tyrania dwóch partii zatopiona w matrixie totalnie skorumpowanego tamtejszego systemu politycznego - jest zaniepokojony tym co dzieje się w Polsce.
@med555 To z paska w TVPiS? Jak za starych dobrych czasów towarzysza prokuratora Piotrowicza (który rzeczywiście jest przykładem, że należało prokuraturę zlustrować lepiej).
już oceniałe(a)ś
0
0
@strielknizko PiS i jego TVP liżący dupę Ameryce co mieliby mieć współnego z charakterem mojego wpisu? Zacznij może myśleć strielknizko.
już oceniałe(a)ś
0
0
@wlodzimierzkowalik Dobry żart
już oceniałe(a)ś
0
0
@med555 Znowu wizy do USA ci nie dali? A to dranie te Hamerykany. :)
już oceniałe(a)ś
0
0
`