- Podczas miesięcznic pod kirem żałobnym dzieją się rzeczy niebywałe - gość 'Tematu dnia' dominikanin ojciec Paweł Gużyński komentuje religijne podstawy miesięcznic smoleńskich. Według duchownego msze odprawiane podczas miesięcznic wypaczają istotę wiary. - Żałoba rządzi się bardzo specyficzną etykietą. Jeśli ta etykieta nie zostanie wypełniona, dzieje się wielka szkoda religii i wielka szkoda społeczna - dodaje rozmówca Romana Imielskiego.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A kiedy tygodnice? To chyba taka nasza nowa polska tradycja – 100 lat żałoby czy jak.
już oceniałe(a)ś
0
0
ale te miesiecznice to tylko terapia zbiorowa dla tej kaczej miernoty i nieudacznika!!! bardzo droga terpia , finansowana przez polskiego podatnika (f/m)!!!! wyslac toto do szpitala psychiatrycznego - zamknietego!!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Ojcze duchowny, w ojca i moim kościele żałoba trwa rok a uporczywe w niej trwanie powyżej tego okresu jest grzechem. Tyle z pewnością wie przedstawiciel zakonu kaznodziejskiego. Nie powinno się opisywać politycznych wieców jako obrządków żałobnych bo mogłoby to uchodzić za manipulację i sianie zamętu wśród wiernych, jakże na rękę ich organizatorom. Koniec końców powinien ojciec wiedzieć, że to utrwala już istniejący rozłam w polskim kościele a rozłam nie służy kościołowi lecz jego głównemu wrogowi. Tej prostej wiedzy oczekuję od dominikanina
@ppabisiak Ksiadz - osoba, do ktorej wszyscy mowiaja "ojcze", a wlasne dzieci "wujku". Watykanski episkopat w Polsce jest i zawsze byl zamieszany w polityke... na nieszczescie nigdy nie chodzilo o dobro Rzeczpospolitej. Kto pisal listy blagalne do Carycy Katarzyny o rozbiory i kto wznosil dziekczynienia za "naturalna Europe bez Polski"?
już oceniałe(a)ś
0
0
Mądre słowa.
już oceniałe(a)ś
0
0
Plus dodatni: pan dominikanin mówi niezłą polszczyzną. Plus ujemny, cytuję z pamięci: "patrzeć na Boga, który jest w ukryciu" - to oksymoron, jak można patrzeć na coś czego nie widać? Drugi cytat "osoba zmarła budzi zachwyt". U jego wrogów owszem.
już oceniałe(a)ś
0
0
Dominikanin ojciec Paweł Gużyński, nalezy do tej samej organizacji co oszust rydzyk, zboczency gil i wesolowski. To go dyskredytuje. Niech zrobi porzadek "u siebie" a potem filozofuje.
już oceniałe(a)ś
0
0
szkoda že w poskim KK jest malo tak inteligentnych ludzi.....
@manes6969 Bo to nie jest "polski" KK. Nawet oni sami nazywaja siebie watykanskim kosciolem w Polsce i watykanskim episkopatem w Polsce. Ich lojalnosc lezy wylacznie po jednej stronie: mocarstwa watykanskiego.
już oceniałe(a)ś
0
0
`