Przemówienie prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie odwoływało się przede wszystkim do dumy narodowej Polaków. W mniejszym zaś stopniu rysowało wizję polityki zagranicznej Ameryki. Znamienne i cenne, że o silnej Polsce - o 'polskim duchu', który niezłomnie stawiał opór opresji w walce o wolność. 'Zachód ratowała zawsze krew patriotów' - mówił, wspominając martyrologię powstania warszawskiego. - Jednak tylko pobieżnie wspomniał o rządach prawa, choć one również należą do fundamentów naszej cywilizacji. W odróżnieniu od Baracka Obamy nie upomniał polskich władz, które rządów prawa nie szanują - ocenia wystąpienie Donalda Trumpa, Piotr Stasiński, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Specjalista od macania babek za piczki. Nawiedzony miliarder, oszust i łgarz, który z nudów postanowił dla zabawy zostać prezydentem USA. Bez programu, idei, populista który naobiecywał biednym Amerykanom gruszki na wierzbie. Ograniczył Obamy korzystną dla biednych opiekę lekarską i jednocześnie obniżył podatki dla bogatych. W swoich hotelach zatrudnia obcokrajowców za nędzne wyngarodzenie i nie zainwestował jednego dolara w ten słynny „Pas Rdzy” w USA natomiast nadużywając swojego stanowiska organizuje oficjalnie spotkania w swoich i rodziny hotelach. Debilowaty przeciwnik ograniczenia emisji CO2 nie respektujący podpisany przez 179 państw układ paryski. Ciemniak i prymityw zazdroszczący Putinowy dyktatorskiej władzy, przeciwnik demokracji i wolności. Próbuje rządzić jakby USA było jego przedsiębiostwem. Nigdy nie pastował jakiegoś stanowiska wybieralnego, satrapa nie znoszący sprzeciwu i lubiący poklask, otaczający się potakiewiczami. Pasuje jak ulał do Kaczora i jego PiS-u i dlatego przyjechał do Warszawy bo w innych stolicach europejskich, nawet w Londynie o takim wyreżyserowanym publicznym przyjęciu jak w Warszawie mógłby tylko marzyć. Zrobił to aby polepszyć swój obraz w USA gdzie jest też mocno krytykowany. hak
@3744mokka W zasadzie powiedziałeś wszystko. Chciałbym dodać coś pozytywnego, ale nie znajduję, nie potrafię.
już oceniałe(a)ś
0
0
ta wizyta jest osmieszeniem Polski i Polakow (f/m), jest bez znaczenia!!!! ochlokraci spotkali ochlokrate i tyle!!!
@jiduck47 Oj, niechciałbym aby słowo "olchokracja" zaczęło być wymieniane w mediach przez wszystkie przypadki naszego języka.
już oceniałe(a)ś
0
0
Wizyta Trumpa w nadwislanski m kraju jest bez znaczenia. Euforii polskiego plebsu, z ta wizyta zwiazanej, nie podziela swiat cywilizowany i media tego cywilizowanego swiata.
już oceniałe(a)ś
0
0
Trump mógłby równie dobrze odczytywać książkę telefoniczną, a zwieziona autokarami widownia z wiejskich parafii byłaby zachwycona i ryczała "Donald Trump"!
już oceniałe(a)ś
0
0
Trump to ignorant, łgarz i oszust, którego wypowiedzi nie należy nigdy brać poważnie. Jego prezydentura jest katastrofą dla Stanów i dla świata. W tej chwili czyta z telepromtera ale jego głęboka głupota jest jasno widoczna codziennie w tweeterze.
już oceniałe(a)ś
0
0
Trump postanowil oglupic Polakow duserami i byc moze mu sie udalo.
już oceniałe(a)ś
0
0
Prezydent Trump est prezydentem USA i przede wszystkim dba o interesy swojego kraju. Po co ma mowic o stanie polskiej demokracji, jak sprzedaje drogie systemy rakietowe? O zalamaniu polskiej demokracji wspomni, kiedy mu sie bedzie oplacalo.
już oceniałe(a)ś
0
0
`