Przemówienie prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie odwoływało się przede wszystkim do dumy narodowej Polaków. W mniejszym zaś stopniu rysowało wizję polityki zagranicznej Ameryki. Znamienne i cenne, że o silnej Polsce - o 'polskim duchu', który niezłomnie stawiał opór opresji w walce o wolność. 'Zachód ratowała zawsze krew patriotów' - mówił, wspominając martyrologię powstania warszawskiego. - Jednak tylko pobieżnie wspomniał o rządach prawa, choć one również należą do fundamentów naszej cywilizacji. W odróżnieniu od Baracka Obamy nie upomniał polskich władz, które rządów prawa nie szanują - ocenia wystąpienie Donalda Trumpa, Piotr Stasiński, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Specjalista od macania babek za piczki. Nawiedzony miliarder, oszust i łgarz, który z nudów postanowił dla zabawy zostać prezydentem USA. Bez programu, idei, populista który naobiecywał biednym Amerykanom gruszki na wierzbie. Ograniczył Obamy korzystną dla biednych opiekę lekarską i jednocześnie obniżył podatki dla bogatych. W swoich hotelach zatrudnia obcokrajowców za nędzne wyngarodzenie i nie zainwestował jednego dolara w ten słynny „Pas Rdzy” w USA natomiast nadużywając swojego stanowiska organizuje oficjalnie spotkania w swoich i rodziny hotelach. Debilowaty przeciwnik ograniczenia emisji CO2 nie respektujący podpisany przez 179 państw układ paryski. Ciemniak i prymityw zazdroszczący Putinowy dyktatorskiej władzy, przeciwnik demokracji i wolności. Próbuje rządzić jakby USA było jego przedsiębiostwem. Nigdy nie pastował jakiegoś stanowiska wybieralnego, satrapa nie znoszący sprzeciwu i lubiący poklask, otaczający się potakiewiczami. Pasuje jak ulał do Kaczora i jego PiS-u i dlatego przyjechał do Warszawy bo w innych stolicach europejskich, nawet w Londynie o takim wyreżyserowanym publicznym przyjęciu jak w Warszawie mógłby tylko marzyć. Zrobił to aby polepszyć swój obraz w USA gdzie jest też mocno krytykowany. hak
  @3744mokka W zasadzie powiedziałeś wszystko. Chciałbym dodać coś pozytywnego, ale nie znajduję, nie potrafię.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ta wizyta jest osmieszeniem Polski i Polakow (f/m), jest bez znaczenia!!!! ochlokraci spotkali ochlokrate i tyle!!!
  @jiduck47 Oj, niechciałbym aby słowo "olchokracja" zaczęło być wymieniane w mediach przez wszystkie przypadki naszego języka.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wizyta Trumpa w nadwislanski m kraju jest bez znaczenia. Euforii polskiego plebsu, z ta wizyta zwiazanej, nie podziela swiat cywilizowany i media tego cywilizowanego swiata.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trump mógłby równie dobrze odczytywać książkę telefoniczną, a zwieziona autokarami widownia z wiejskich parafii byłaby zachwycona i ryczała "Donald Trump"!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trump to ignorant, łgarz i oszust, którego wypowiedzi nie należy nigdy brać poważnie. Jego prezydentura jest katastrofą dla Stanów i dla świata. W tej chwili czyta z telepromtera ale jego głęboka głupota jest jasno widoczna codziennie w tweeterze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trump postanowil oglupic Polakow duserami i byc moze mu sie udalo.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prezydent Trump est prezydentem USA i przede wszystkim dba o interesy swojego kraju. Po co ma mowic o stanie polskiej demokracji, jak sprzedaje drogie systemy rakietowe? O zalamaniu polskiej demokracji wspomni, kiedy mu sie bedzie oplacalo.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `