Dla niektórych przedstawicieli obozu władzy wybór między Clinton a Trumpem to był wybór między dżumą a cholerą. Teraz wszyscy z entuzjazmem chcą witać prezydenta USA. 'Nie zdarzyło się, żeby jakiekolwiek prezydent Stanów Zjednoczonych swoją drugą zagraniczną wizytę składał w Polsce. To pokazuje, że nasz kraj jest ważnym partnerem Ameryki'- mówi w rozmowie z Wyborczą pl. Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta. Nie chce wierzyć w teorie, że Donald Trump usiłuje zatrzeć złe wrażenie po ostatniej podróży do Europy. Zaprzecza, że polskie władze obiecały stronie amerykańskiej wiwatujące tłumy. W kampanii Andrzej Duda zapowiadał ofensywę w sprawie zwrotu wraku. 'Czy ten temat się pojawi? Trudno powiedzieć czy będzie kontekst'- mówi teraz Krzysztof Łapiński, pytany przez Justynę Dobrosz-Oracz, czy prezydent poprosi Donalda Trumpa o interwencję w tej sprawie. 'Ten temat może być równie dobrze, a nawet lepiej konsultowany czy omawiany w innych gremiach. Jak pomiędzy służbami, jak pomiędzy prokuraturą polską a jej odpowiednikiem'. Tyle, że sam Donald Trump obiecywał Polonii, że pomoże polskiemu rządowi w odzyskaniu wraku. Jest okazja. Dlaczego prezydent nie wykorzystuje momentu? Jak zareagował na apel Lecha Wałęsy i Władysława Frasyniuka? Zobacz najnowszy odcinek 'I kto tu rządzi?'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Macierewicz będzie się usiłował dostać do Trampka, żeby go uświadomić o zamachu smoleńskim. Marzy mu się apel smoleński na powitanie na lotnisku.
już oceniałe(a)ś
0
0
W Warszawie z ogromną atencją dla gości zaproszonych i przywiezionych przez lokalnych PIS-owskich pracowników KULTURALNO OŚWIATOWYCH na koszt podatników -spotka się ADRIAN z Flinstonem, jaba daba du. Wydaje mi się że współczesny Flinston jest bardziej podobny do swego sąsiada , podobny do Barniego . jaba daba du.Ale przediębiorczość i intelekt FLINSTONA.No i ta żona ocieplająca wizerunek jak słowianka ze SŁOWENII.
już oceniałe(a)ś
0
0
tzw. prezydent od tzw. pis dostal rozkaz od kaczy.... : samolot musi zostac w Rosji, to dla nas wazny chwyt propagandowy dla oglupiania tego ciemnego pis-ludu co to wszystko kupi!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Z formalnego punktu widzenia wrak jest własnością Polski i Rosja powinna go zwrócić. Ale tego nie zrobi. To co, nałożymy na nich kolejne sankcje i będziemy zjadać jeszcze więcej jabłek? Haga wyda zapewne wyrok korzystny dla Polski, ale obwarowany przeróżnymi klauzulami typu „dopóki toczy się śledztwo to Rosja może mieć wrak u siebie”. A Rosja powie, że śledztwo się toczy, bo w Polsce też się toczy i kółko się zamyka. Chyba żeby ten trybunalik w Hadze obsadzić pisiewiczami…
@bardzospokojny Nie sądzę abyś był spokojny a tym bardziej bardzospokojny
już oceniałe(a)ś
0
0
ZawSZE DO DOMU ZAPRASZAMY I UTRZYMUJEMY KONTAKTY Z LUDZMI KTÓRZY ODPOWIADAJĄ NAM INTELEKTUALNI.A TRUMP TO BURAK ZE SŁOMA W BUTACH, CHAM, I SEKSISTA. TO JUŻ LEPSZY BYŁ CLINTON Z CYGAREM.
@baj62 W Warszawie z ogromną atencją dla gości zaproszonych i przywiezionych przez lokalnych PIS-owskich pracowników KULTURALNO OŚWIATOWYCH na koszt podatników -spotka się ADRIAN z Flinstonem, jaba daba du. WYDAJE MI SIĘ że współczesny Flinston jest podobny do Barniego . jaba daba du.
już oceniałe(a)ś
0
0
A Polacy swoje, zeby wizy zniesc, to bedzie sukces.Po pierwsze zniesienie wiz nie zalezy od prezydenta USA. Po drugie zniesienie wiz zalezy tylko i wylacznie od Polakow, ktorzy powinni przestac klamac na kwestionariuszach wizowych. Jak procent odmow zejdzie ponizej 5% to wizy dla Polakow zniesione zostana automatycznie. Czy to trudno zrozumiec?
@aussie1inc Polska gawiedz, ktora nie tylko w Ameryce ale i w innych krajach cywilizowanych wyrobila sobie bardzo zla opinie, nie jest w stanie tego zrozumiec. "Sie nalezy" to zasada ktora sie polska gawiedz kieruje, no i jeszcze w/g polskiej gawiedzi, kazda droga prowadzi do celu. Odnowa moralna jest w Polsce potrzebna, mowil o tym czesto Jan Pawel I I.
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da Ściemniasz z tym mówieniem prawdy. Dostanie wizy to loteria. Mówienie prawdy nic nie daje. Wiem co mówię, bo o wizę się starałem. Teraz nie wziął bym jej nawet za darmo.
już oceniałe(a)ś
0
0
@paragraf22 Nie tylko loteria - siedz w domu, tacy jak ty szwendaja sie po swiecie i kompromituja Polske i Polakow. Wiem oczym tu pisze, spotykam Was tu czesto i media m
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da uzupelniam: i media nas czesto o Waszych wyczynach informuja.
już oceniałe(a)ś
0
0
Przydusić Trumpa w kwestii wiz dla Polaków. Złom smoleński można sobie darować...
już oceniałe(a)ś
0
0
św. Wrak zostanie przerobiony na medaliki, inne dewocjonalia i z toruńska promocją rozprowadzony po Polsce, tak, że w każdym katolickim domu, na kazadej katolickiej piersi będzie biło bohaterskie serce najwiekszego Prezydenta Wszechczasów
już oceniałe(a)ś
0
0
`