Żadnego bicia się w pierś nie było. Wezwania do rekonstrukcji rządu też nie. Prezes PiS nie otworzył kolejnego frontu, ale zmiany kursu nie będzie. - Panie ministrze, złogów jest u pana dużo - mówił pod adresem Witolda Waszczykowskiego prezes PiS. W Przysusze (woj. mazowieckie) odbył się kongres statutowy PiS, w którym udział wzięło ponad 1100 działaczy i polityków partii. Wszystko odbyło się pod hasłem 'Polska jest jedna'. Jarosław Kaczyński postanowił wykonać, cytując jednego z polityków, stójkę na dwunastnicy. Prezentował partię rządzącą, która przejęła już prawie wszystkie instytucje i spółki - jako partię antyestablishmentową. - Można śmiało powiedzieć, że jeżeli naszą kampanię wyborczą sprzed dwóch lat traktować jako pewną ofertę zawarcia umowy ze społeczeństwem, to my tej umowy dotrzymujemy - mówił ze sceny Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS nie atakował w czasie swoje wystąpienia. Ale w sferze czynów żadnego zwrotu nie będzie. Być może rewolucje będą przeprowadzane bardziej w białych rękawiczkach. Stąd próba wmówienie Polakom, że TK jest niezależny i wolny od wpływów partyjnych. Propagandę w mediach publicznych prezes PiS nazywa pluralizmem. I chce by inne media czerpały z tego rodzaju wzorców.

PiS mówi o przywracaniu demokracji, a 10 lipca policja prawdopodobnie znów będzie wynosić protestujących przeciwko ograniczaniu wolności zgromadzeń. Obóz rządzący dalej będzie się siłował z Unią Europejską. W sprawie uchodźców się nie ugnie.

Po dzisiejszym przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego już widać czego się obawia. Chaosu w służbie zdrowia. Nie będzie likwidacji w NFZ w tej kadencji, choć przez wiele lat PiS utrzymywało, że to recepta na poprawę systemu.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Czas zacząć punktować oszustów z PiS z każdego oszustwa niedociągnięcia. Akcje bilbordowe telewizyjne. Czas przestać pieścić się z reżimem.
Dlaczego nikt nie mówi o konkretach: np obiecywali wspólny bilet na koleje, przekształcenie PKP PLK ze spółki na agencję państwa jak GDDKiA i zniesienie monopolu PKP Intercity, dlaczego się opozycja nie interesuje transportem na prowincji i przywilejami dla busiarzy.
kaczy... to miernota i nieudacznik i te jego wasale sa jeszcze gorsi!!! niestety te miernoty beda rozwalac Polske jeszcze ca. 2 lata!!! a finanse Polski juz rozwalili, takze na inne projekty i inwestycje no te 1 bilion 4000 milionow nie ma juz nawet grosika!!! takze miernoty i nieudaczniki zrealizowaly tylko program tzw. pis "Polska w ruinie"" w ramach tej pis. dojnej dobrej zmiany!!!!! teraz to tylko polexit czeka Polakow (f/m)!!! i to Polexit na zyczenie tzw. pis+ziobro+gowin!!!!!!
Naczelnik dla CIEMNOGRODU !!! Słuchajcie i wierzcie , ale dajcie spokój tym co nie wierzą w tego szarlatana .
Jaki sens ma ciagle pisanie o Kaczynskim ? Czego sie od niego spodziewaliscie ? Potomek ubekow i enkawudzistow, bez matury, przepchniety przez "komusze" studia, potem wykladowca dla milicji w Bialymstoku o wyzszosci komunizmu nad kapitalizmem, itp, itd. Dzieki glupocie, naiwnosci i obojetnosci Polakow wywindowal sie, on i jego "polegly" brat na szczyty rzadow w Polsce i bedzie dalej Was kompromitowal w swiecie i rozwalal Polske - razem ze swoimi slugami. Moze na nic innego Polacy nie zasluguja ?
Jak można wierzyć temu małemu cynikowi?
Kłamca.
Caly pis, to zbieranina bolszewickich kacapow. Pokazali jak bliskie im imprezy typu "zjazd PZPR". Pierwszy sekretarz, oklaski, przemowy samochwalne wazeliniarzy, i dla pozoracji troszeczke "samokrytyki". Ale tylko troszke. Igrzyska dla kmiotow zza Buga (mentalnego).
`