"W minutę": 30 czerwca 2017 roku

Milena Kruszniewska; Montaż: Katarzyna Dworak
30.06.2017 19:45

Handel i Komisja Europejska Podatek handlowy, który chciał wprowadzić PiS narusza unijne zasady pomocy państwa - uznała Komisja Europejska. Polska musi wycofać się z przepisów. W tym roku podatek miał przynieść budżetowi ponad 1,5 mld zł.
PiS niespodziewanie zamroził prace nad ustawą uszczelniająca abonament. Ustawa miała być uchwalona jeszcze w te wakacje.
Polaku naucz się ratować sam! ? pod takim hasłem odbył się protest ratowników medycznych. Domagają się podwyżek i większej liczby karetek. Minister zdrowia odpowiada, że podwyżki będą.
Tegoroczną maturę zdało 78,5 proc. uczniów liceów i techników. Jedna piąta maturzystów oblała matematykę. W tym roku po raz pierwszy maturzyści będą mogli odwołać się od uzyskanego wyniku matury.
Niemcy zalegalizowały małżeństwa homoseksualne. Ustawa daje gejom i lesbijkom pełne prawa małżeńskie, w tym prawo do adopcji dzieci.
Nie żyje Simone Veil, ocalona z Auschwitz francuska polityczka i działaczka na rzecz praw kobiet, była przewodnicząca Parlamentu Europejskiego. To ona dała Francuzkom dostęp do aborcji na życzenie.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka