"W minutę": 29 czerwca 2017 roku

Milena Kruszniewska; Montaż: Katarzyna Szczepańska
29.06.2017 17:59

Skarbnik Watykanu, australijski kardynał George Pell został oficjalnie oskarżony o pedofilię. Policja w Melbourne twierdzi, że zebrała liczne skargi, ale szczegółów nie ujawniła. Kardynał wszystkiemu zaprzecza. By bronić się, zawiesił sprawowanie urzędu.
Katarzyna P. wiceszefowa Amber Gold stawiła się przed sejmową komisją śledczą, ale odmówiła składania zeznań. Donald Tusk zostanie wezwany tuż przed zakończeniem prac komisji. A mają one potrwać jeszcze co najmniej rok.
Lech Wałęsa potwierdził na facebooku , że weźmie udział w kontrmanifestacji w miesięcznicę smoleńską . W czasie obchodów ostatniej miesięcznicy kilkadziesiąt osób blokowało Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki. Policja siłą ich usunęła, w tym Władysława Frasyniuka, który właśnie dostał wezwanie na policję.
Do Puszczy Białowieskiej są ściągane z całego kraju posiłki Straży Leśnej. Mają zabezpieczyć prace przy wycince drzew. Do osób, które 30 maja były na miejscy wycinki w nadleśnictwie Browsk Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych wysyła informację, że będzie żądać odszkodowania w wysokości ponad 10 tys. zł.
Gwałtowne, niszczycielskie burze przechodzą nad Polska. Ponad 100 tys. odbiorców jest bez prądu.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka