PiS sieje strach nie tylko wobec uchodźców - mówi w 'Temacie dnia' prof. Krystyna Skarżyńska, psycholog społeczny. Jej zdaniem, PiS nie tylko zarządza strachem, ale co gorsza, wskazuje różnych wrogów. Także agresja wobec obcych jest wzmacniana; ludzie, którzy zaczynają bić obcych nie robią tego nie tylko ze strachu czy nienawiści, ale dlatego, że można, że komuś się to podoba - dodaje rozmówczyni Rafała Zakrzewskiego.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Propaganda rządowa?! Agora wake up! To ludzie są niechętni propagandzie "mediów liberalnych", które wszystkie pojęcia kompletnie mieszają w zależności jak do danego materiału im pasuje: imigranci, uchodźcy. Rząd faktycznie jest przeciwny jakiejkolwiek pomocy, ale twierdzenie że to przez propagandę rządu Polacy są też jej niechętni to jest totalny absurd! Wręcz przeciwnie - PiS raczej dość rzadko wykorzystuje "uchodźców" w swojej propagandzie - zwykle tylko na twiterze i po zamachach. Gdyby rząd chciał naprawdę rozpocząć kampanię propagandową to mógłby to robić dużo skuteczniej, a tego nie robi. Może dlatego że przykładowo Agora już uważa że cały Internet i wszystkie media (poza ichniejszymi) już zostały opanowane przez PiS, co jest przecież bzdurą. Tak w dużym skrócie: Polacy są niechętni przyjezdnym z krajów arabskich z prostej przyczyny - kulturowo te społeczeństwa są bardzo niechętne tzw. cywilizacji Zachodu, do której Polska przecież pretenduje. Polacy raczej nie mają nic przeciwko przyjezdnym np. z Ukrainy, Wietnamu, i generalnie dalekiego Wschodu., Mimo oczywiście różnic - mamy wspólne poszanowanie życia ludzkiego. A co robić z osobami w kulturze której zabić córkę jest OK, bo sprzeciwiła się rodzicom? Zabić niewiernego też jest OK. W dodatku na "męczeńską" śmierć nie tylko jest przyzwolenie, ale wręcz zachęta - taka osoba staje się cichym bohaterem! Oczywiście większość Arabów tego nie robi, ale świadomość że tego typu praktyki są na porządku dziennym bardzo ludzi zniechęca do bezrefleksyjnego przyjmowania takich przyjezdnych. Trzeba być człowiekiem - racja. Patrząc indywidualnie na każdą przyjezdną osobę zapewne większość to bardzo sympatyczni ludzie, którzy szukają lepszego miejsca na świecie i nie ma co się im dziwić. Ale patrząc globalnie trzeba wyłączyć sentymenty. Na świecie jest po prostu za dużo ludzi, którzy potrzebują pomocy! Nie ma możliwości przyjąć ich wszystkich w Europie - to oznaczałoby koniec Europy w takim kształcie jaka jest teraz. Trzeba więc szukać sposobów rozwiązania problemów u źródła, a nie tylko doraźnie przyjmować wszystkich jak leci i wciskać ich do krajów w których przyjezdni nawet nie chcą być. To co się dzieje na Bliskim Wschodzie to jest rozgrywka lokalnych mocarstw przy współudziale tych globalnych, a media liberalne serwują wyłącznie propagandę o kobietach i dzieciach, których trzeba przyjąć w Europie (a w samych obozach jakimś cudem większość to już dorośli faceci, gdzie kobietę ciężko w ogóle spotkać).
już oceniałe(a)ś
0
0
Zamiast dyskutowac, filozofowac, bluzgac, to przeciez droga do nikad - radze Wam zainteresowac sie , jak ksztaltowaly sie demokracje w krajach, ktore sa teraz wpelni demokratyczne, szanowane w swiecie i bogate. Polecam Wam goraco ( dziennikarzom i pani prof. tez !) nastepujace ksiazki: Elias Canetti : Masse und Macht ( Masa i wladza) , fischerverlage.de Stephane Hessel: Engagiert Euch ! ( Angazujcie sie !) wyd. Ullstein Stephane Hessel ; Empört Euch ! ( Oburzajcie sie ! ) wyd. Ullstein Te ksiazki napisali ludzie wybitni, moze sa w jez. polskim. Dowiecie sie z tych ksiazek m.in. jak sie organizowac, co robic, zeby odzyskac godnosc, ktora juz utraciliscie !
@110da "Zamiast dyskutowac, filozofowac, bluzgac, to przeciez droga do nikad" Panu już podziękuję na samym początku.
już oceniałe(a)ś
0
0
PISdom jest to na rękę. Robią co chcą, rozdają 500zł. jako łapówki, wycinają unikalną w skali Europy puszczę, ułaskawiają swoich i obsadzają nimi ważne stanowiska państwowe a na deser puszczają oczko do ugrupowań faszystowskich - pozwalają bandytom polować na słabszych i bezbronnych ludzi. Piękny kraj ta Polska nie ma co...
już oceniałe(a)ś
0
0
STOP ISLAMIZACJI EUROPY ISLAM = FASZYZM
@toro73s0n PiSlam to ISLAM
już oceniałe(a)ś
0
0
Tak jest przywolenie wladzy na podobne zachowania. Poza tym kiedys byly idealy a teraz mamy uczucia religijne, ktore idealami nie sa a pretektem dla lamania humanitarnych praw i pisanych takze. Uczyc w szkole poszanowania prawa, bo nauka reeligi przez 25 lat dala nam tkich mlokosow, jak w Sejmie ten pod muszka gentelmen, ktry podsrl flage nasza Unijna wszak czlonkami Uni jestesmy. To tak, jakby polska flage podarl. Ciekawam czy zostal ukarany? Uczyc mlodych postaw humanitarnych. uczyc praw obywatelskich. Nie religi. religia do kosciola. Nie ma obowiazku religi w Konkordacie. TO nadgorliwosc kilku zdewocialych. Panstwo pewnie wiedza dokladnie jaacy to ludzie?
już oceniałe(a)ś
0
0
`