"W minutę": 28 czerwca 2017 roku

Milena Kruszniewska; Montaż: Katarzyna Dworak
28.06.2017 17:57

Marcin P. były prezes Amber Gold przyznał przed komisją sejmową, że zarobił w firmie 20 mln zł, a w OLT Express ani złotego. 'Ja nic Polakom do zwrócenia nie mam' - powiedział. Podkreślił, że Amber Gold nie była piramidą finansową . P. przyznał, że za pośrednictwem kilku dziennikarzy miał przecieki z ABW o wszczętym śledztwie.
Prokuratura w Świdnicy postawiła zarzuty byłemu liderowi KOD-u Mateuszowi Kijowskiemu i byłemu skarbnikowi Piotrowi C. Mieli oni poświadczyć nieprawdę w fakturach i przywłaszczyć 121 tys. zł.
Andrzej Zielonacki został zaprzysiężony przez prezydenta na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, choć toczą się w jego w sprawie postępowania dyscyplinarne. Dwie klientki oskarżają go o oszustwo.
IPN umorzył śledztwo w sprawie podrobienia przez funkcjonariuszy SB podpisu TW Bolek. Wg prokuratorów dokumentacja dotycząca Lecha Wałęsy jest autentyczna. Wałęsa zaprzecza.
Komandos wenezuelskiej policji zaatakował z helikoptera budynki rządowe w Caracas i wezwał do buntu przeciwko władzom. Napięcie w Wenezueli rośnie. Wg opozycji prezydent Maduro jest dyktatorem, który prowadzi kraj do ruiny.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka