Przypadków agresji będzie więcej, bo władza mówi, że rozumie takie zachowania - mówi w '3x3' były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf dodaje, że prezydent, premier i prezes partii rządzącej milczą, bo agresywni nacjonaliści są ich elektoratem. Były premier podkreśla, że to jest wzbudzanie przez władze faszyzmu w Polsce. Zdaniem K. Marcinkiewicza sytuacja jest groźna. Były premier przypomina, że znamy z historii podobne sytuacje i wiemy, że prowadziły do tragicznego finału. Dodaje, że wzbudzanie agresji w ludziach i przyzwolenie na faszyzm jest sygnałem dla tych, którzy nie popierają PiS-u, że nie ma tu dla nich miejsca, że to jest Polska tylko dla Polaków z PiS.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
W Polsce zdziczenie jest wieksze niz kiedykolwiek w Europie. Zaczelo sie od antysemityzmu, mordowania i rabowania zydow. W latach poznej sanacji i II wojny mrdowano juz Bialorusinow tylko za ich religie.Teraz bici sa ludzie o innej karnacji skory, mowiacy innym jezykiem, do kosciola nie wpuszcza sie kobiety z czarnym dzieckiem, opluwa sie i bije muzulmanow na ulicy, bije sie opozycjonistow. Podobne zjawiska maja miejsce np w Wielkiej Bryranii. Dla Brytyjczykow Pakistanczycy sa Brytyjczykami, a Polacy imigrantami, ale Polscy traktuja Pakistanczykow jak imigrantow. Powstaja file ONRu, zaprasza soie Miedlara, Miriam Shaheed i najbardziej skrajnych rasistow. polacy probuja wprowadzic rasizm i nienawisc do imigrantow w WBr!. Rowniez w Polonii amerykanskiej dominuja monstra pokroju zony Biniendy. Poldska dzicz rozlazi sie na caly swiat. Polacy nie cywilizuja sie na Zachodzie, oni probuja rozszerzyc polskie zdziczenie na caly swiat. Oczywiscie nie wszyscy, ale wielu. Kto za nimi stoi? Zawsze KK.
Juz ndwa lata temu nazywalam ten rezym rezymem faszystowski. Teraz wszyscy przyznaja mi racje, ale po zajsciach ostatnich miesiecy ja juz nazywam ten rezym nazistowskim.
Niemcy 1933 i dalej ... Było bardzo podobnie. Interesowało mnie, jak to było możliwe, że Hitler zmanipulował społeczeństwo niemieckie. Przeczytałam dużo - Fallada, Feuchtwanger, Seghers .... Otóż było to możliwe i wcale nie takie trudne.
Profesor Środa pyta, co przyciąga rządy PiS do KK ? Historia daje jednoznaczną , prostą odpowiedź - wspólna totalitarna władza nad ludem !! Tam gdzie totalitaryzm , tam upojny romans władzy z kościołem, zwłaszcza katolickim. Bezkościelni komuniści, to zaledwie epizodzik w dziejach ludzkości, szybko musieli się cofnąć i z kościołem zacząć tańcować. Tak było za PRLu, tak jest za Putina. "Zdecydowana większość badanych reżimów faszystowskich miała charakter stricte chrześcijański - zwłaszcza katolicki. Nie możemy już mówić o kolaboracji, a o budowaniu przez religię i kościół reżimów faszystowskich . " - Mariusz Agnosiewicz , autor książki " Kościół a faszyzm anatomia kolaboracji" Najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy !!
KAZIU, daj spokój.
zdaje się ze rozwiązaliśmy zagadkę tego co ma w planach karzeł ze zgniłymi ząbkami. To będzie kolejne wcielenie faszyzmu. To dlatego zrobił premierem i prezydentem dwie marionetki. To dlatego olewa parlament i zleca organizacje jego pracy pod dyktando swojego rytmu dobowego. Jeszcze chwila i zupełnie zakwestionuje jego mandat i znaczenie. Piss państwo to będzie republika faszystowska.
Powstrzymać faszyzm !
Czas najwyzszy znalezc sposob, zeby sie z tego upodlenia wyzwolic. Polska gawiedz, ksenofobiczna, zdemoralizowana, pewna siebie, oglupiana przez pis-propagande nalezy wychowac, zdyscyplinowac. Takie rozmowy przeciez niczego nie zmienia. Polacy to teraz najbardziej nielubiany i pogardzany narod w EU.
`