- Jestem tym, kogo widzicie na zdjęciach. Jestem tym, którego czterech agresywnych młodzieńców próbuje kopać - mówił na demonstracji w obronie praw obywateli pod Pałacem Prezydenckim Andrzej Majdan. Jest członkiem Straży Komitetu Obrony Demokracji. Uczestniczył w pokojowej demonstracji w rocznicę wydarzeń radomskich 1976 roku. Manifestacja KOD-u została zakłócona przez narodowców. Doszło do szarpaniny, zakończonej bójką na głównej ulicy miasta. - Nie czuję się bezpiecznie w Polsce, ja boję się Polski - mówił na niedzielnej spontanicznej demonstracji Andrzej Majdan.
Członkowie KOD-u mówią, że zostali napadnięci przez grupę bandytów w koszulkach Młodzieży Wszechpolskiej. 'Nie było dla nikogo zaskoczeniem, że środowiska nacjonalistyczne szykują się na nas' - podkreślał Andrzej Majdan. Czy policja zignorowała zabezpieczenie manifestacji KOD-u w Radomiu? Pierwszy radiowóz policyjny według relacji uczestników manifestacji dopiero po 40 minutach.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Dlaczego nie było policji? Bo policji nie ma. Teraz jest Milicja. Milicja ma swoje "dyrektywy"(i paralizator) i wie komu sluzy. To taka bolszewicka tradycja.
już oceniałe(a)ś
0
0
manifestacja KOD była nielegalna, agresja faszystów MW całkowicie legalna.
już oceniałe(a)ś
0
0
Gdyż nie był to akt religijny ziejącego nienawiścią żoliborskiego mesjasza.
już oceniałe(a)ś
0
0
Dlaczego nie było policji? Może już znowu chodzi o milicję?
już oceniałe(a)ś
0
0
Cytat z tekstu: " mówił na niedzielnej spontanicznej demonstracji Andrzej Majdan." Innymi słowy, Wyborcza przyznaje ze manifestacja KOD była nielegalna. Więc trudno wymagać od policji ochraniania nielegalnej i nie zgłoszonej manifestacji. W takich przypadkach, policja powinna wylegitymować uczestników nielegalnej manifestacji KOD, wystawić mandaty uczestnikom nielegalnej manifestacji a w przypadku odmowy zapłacenia mandatu, skierować sprawę do sądu. Ponieważ w ten właśnie sposób działa demokratyczne państwo prawa. Poza tym z innych doniesień wynika że manifestacja KOD nie została zaatakowana przez MW.
@arawin321 Kontrmanifestacja waszych noenazistowskich sojuszników oczywiście była legalna.
już oceniałe(a)ś
0
0
@halfl-itra Czy ty też pisowski trolku już hajlujesz?
już oceniałe(a)ś
0
0
@arawin321 Demonstracja spontaniczna jest legalna. A więc kłamiesz. Zatem do kosza.
już oceniałe(a)ś
0
0
@arawin321 Odróżniasz trollu Radom od Warszawy? KOD został zaatakowany w sobotę w Radomiu na legalnej manifestacji, zgłoszonej do urzędu miasta. Manifestacja jako spontaniczna w niedzielę w Warszawie też była legalna. Doucz się trollu bo ci Wołodia przestanie płacić.
już oceniałe(a)ś
0
0
@halfl-itra Manifestacja narodowców była jak najbardziej legalna dlatego miała ochronę policji a manifestacja KOD była nielegalna dlatego nie miała ochrony policji..
już oceniałe(a)ś
0
0
@qwaqrafee Nie było ataku na manifestację KOD co bardzo dobrze pokazuje nagranie z manifestacji dostępne we internecie.
już oceniałe(a)ś
0
0
@arawin321 Był zamach w Smoleńsku i nie było łamania polskiej Konstytucji, prawda? Kłamiesz już tak odruchowo?
już oceniałe(a)ś
0
0
@arawin321 I dla kogo tak łzesz, i za ruble czy za złotówki? Dla Kaczyńskiego czy Putina? A może to nie ma znaczenia?
już oceniałe(a)ś
0
0
@arawin321 Analfabeto funkcjonalny, menifestacja KOD w Radomiu była legalna i zgłoszona. Manifestacja KOD w Warszawie była legalna i spontaniczna.
już oceniałe(a)ś
0
0
`