Czy noszenie krzyżyka na szyi to jest kwestionowanie świeckości państwa?- zastanawia się Jan Turnau. I dodaje: nie bardzo rozumiem, o co tu się kłócić.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Wyrwał się jak Filip z konopii. Indyjskich. Noszenie krzyżyka nie jest. Wieszanie krzyża w instytucjach państwowych - JEST. A ponadto - to bzdura, że chrześcijanin musi znosić "urągania, złośliwości z powodu wyznawania wiary". To gorzej niż bzdura - to kłamstwo, panie pobożnisiu Turnau. W dzisiejszej Polsce to chrześcijanie-katolicy urągają, są złośliwi i posuwają się nawet do rękoczynów wobec innowierców i ludzi niewierzących. Ładnie tak kłamać? Ciężki grzech pan sobie bierze na sumienie.
@willie1950 100/100
już oceniałe(a)ś
0
0
@willie1950 Bingo!
już oceniałe(a)ś
0
0
@willie1950 Racja !!
już oceniałe(a)ś
0
0
Zal mi pana serdecznie. Nie widzi pan,ze to wlasnie jest odwrotnie, ze to chrzescijanie bija, kopia, zniewazaja innych wspolbraci? . Teraz na Pana oczach w Radomiu. Niech pan przejrzy na oczy. Policji nie bylo,a Pan Baszczak martwi sie o zmachowcow. On ma zamachowcow w swojej sluzbie. Zabijaja polskich obywateli na posterunku. Panie Turnau zdaje sobie sprawe, jaka to trauma pod koniec zycia przekonac sie kimu pan sluzy? Czas zdobyc sie na samodzielne myslenie. Jest wiele pieknych idei pomocy ludziom zagrozonych wojna wywolana przez chrzescijan. Bush sym i ojciec to sa ci chrzescijanie, ktorzy wciagneli w wyniszczajaca wojne w iraku. od tego sie zaczelo. Na dawnych terenach Iraku tworzy sie KALIAT. Prosze zrozumiec to chrzescijane robili wyprawy krzyzowe, to oni palili na stosach. Jak mozna nie pamietac co robil KK ? Teraz robia to Muzulmanie. Kazda religia jest walka o wladze nad wolnym czlowiekiem. KAZDA ! Ksztalcic sie i myslec jet naszym obowiazkiem. Kiedy pisamo Biblie pisano ja dla kaplanow,bo panowal ANALFABETYZM POWSZECHNY! Nie bylo szans na oswiate na pokierowanie czlowiekiem. Gutenberg wynalazl druk i zaczeto drukowac pierwsze ksiazki kikanascie wiekow potem. Zreszta byly to rrowiez ksiegi relgijne a nie swieckie. Dobiero Renesans i Oswiecenie daly szanse ludziom. Dzis jest zbyt wielka przepasc pomiedzy tym co glosi Biblia a robia ksieza, biskupi, kardynalowie. Czy jest sens cytowac nazwiska?
już oceniałe(a)ś
0
0
Smutno patrzeć na starca z zaawansowaną miażdżycą. Całego życia nie starczylo, żeby się wyzwolić z zabobonu. Naprawdę nie przystoi człowiekowi w XXI wieku, żyjącemu w kraju z rozwinieta medycyna i zabezpieczeniem socjalnym szerzyć wiarę w jakieś pustynne gusła z przed 2000 lat.Zal patrzeć.
już oceniałe(a)ś
0
0
Takie bajeczki można opowiadać dzieciom w podstawówce na lekcjach religii, ale trochę wstyd je powielać na łamach poważnej gazety.
już oceniałe(a)ś
0
0
Krzyż jest uniwersalnym i najbardziej dobitnym symbolem cierpienia które wcześniej czy pózniej przygwozdzi życiowo każdego człowieka, brakuję mu jednak pewnego elementu który będzie dawał nadzieję.
już oceniałe(a)ś
0
0
Panie Turnau od dłuższego czasu czytam Pana krótkie i do bólu infantylne felietony w GW i mam za każdym niemal razem poradzić Panu ,aby juz skończył. Demencja Panie Turnau po prostu demencja.
już oceniałe(a)ś
0
0
"Jak chrześcijanin ma znosić urąganie, złośliwości z powody wyznawania wiary" - tak samo jak innowierca czy niewierzący obrzucany obelgami przez biskupów katolickich.
już oceniałe(a)ś
0
0
`