Szpitale publiczne w Polsce są w tak trudnej sytuacji finansowej, w jakiej nie były od lat - mówi w 'Temacie dnia' Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha długoletni dyrektor miejscowego szpitala. Jego zdaniem trzeba uporządkować poprzez NFZ sytuację szpitali, stworzyć im szansę na dodatkowe źródła finansowania. Propozycja ministra Radziwiłła, by publiczne szpitale mogły prowadzić działalność komercyjną to pomysł przez nas oczekiwany - dodaje rozmówca Tomasza Chojnowskiego.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Mnie tylko dziwi jedno (a właściwie, czy na pewno dziwi?). Jak PO kiedyś proponowało podobne rozwiązanie jak teraz zaproponował Radziwiłł, to była wielka awantura, że tylko bogaci będą mogli się leczyć, że szpitale będą leczyć tylko to, co im będzie przynosić zyski itp. Teraz nagle okazuje się, że to świetny pomysł. I co? Już poprzednie argumenty nie działają? Jak to jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zresztą w przypadku pisu wiele działań to robienie tego, co zarzucali Platformie, tylko w dużo gorszym stylu i z dużo gorszymi skutkami.
już oceniałe(a)ś
0
0
Może czas pomysleć o zapobieganiu chorobom a nie o leczeniu. I nie mówię tu tylko o diagnostyce ale też o usunięciu chemii z jedzenia, poprawieniu czystości środowiska i likwidacji GMO w paszach dla zwierząt. Przecież ludzie się zdrowi rodzą a chorują dopiero potem. Coś przecież powoduje te choroby.
już oceniałe(a)ś
0
0
ludzie = przeciez Rosja atakuje - wszedzie ludziki zielone - Antoni zna cala prawde i Antoni musi kupic oczywiscie u Trumpa za 100 miliardow boo nie mozemy byc gorsi od drygiego najwieniejszego przyjaciela US jakim jest Arabia Sudyjsjaka - Polska i Arabia - najwieniejsu=i przyjaciele US - wiec albo szpitale i oswiata albo czolgi , samoloty i td wybort jest oczywistu czolgi !!!!!!1
już oceniałe(a)ś
0
0
Jak NFZ nie zna się na ubezpieczeniach to po co się za to bierze ?
już oceniałe(a)ś
0
0
Wystarczy aby z NFZ-tu mogli korzystać TYLKO ci, którzy faktycznie płacą składki ubezpieczeń.. Dzisiaj mamy całą armię uprzywilejowanych. W efekcie 10 mln Polaków płaci za leczenie 38 mln. W związku z czym brakuje kasy na wszystko.
@xynat Tzn, kto to jest ten uprzywilejowany? Nauczyciel, policjant, sędzia, urzędnik, emeryt? Za nich płaci państwo.... widzisz jakąś inną możliwość?
już oceniałe(a)ś
0
0
@xynat koniec z placenia za klero
już oceniałe(a)ś
0
0
@berserc Dodaj jeszcze dzieci. W końcu za nie też nie płaci nikt ekstra.
już oceniałe(a)ś
0
0
@xynat To dane z 2012r Największy udział w przychodach ze składek na ubezpieczenie zdrowotne mają pracownicy (51,67%). Drugą w kolejności grupą są emeryci i renciści (24,92%), następną tworzą osoby prowadzące działalność pozarolniczą (9,14%). Pozostałe osiem grup (służby mundurowe; osoby wykonujące umowy zlecenia, umowy agencyjne; osoby bezrobotne niepobierające zasiłku przedemerytalnego ani świadczenia przedemerytalnego; osoby pobierające zasiłek przedemerytalny lub świadczenie przedemerytalne; osoby z pozostałych grup ubezpieczonych w ZUS; emeryci lub renciści KRUS; osoby prowadzące działy specjalne produkcji rolnej; pozostałe osoby ubezpieczone w KRUS) ma łączny udział w przychodach ze składek na ubezpieczenie zdrowotne na poziomie 14,26%.
już oceniałe(a)ś
0
0
@berserc Od kiedy za nauczyciela płaci państwo? Moi znajomi nauczyciele jakoś płacą składki zdrowotne sami za siebie (w sensie są im pobierane z pensji). O reszcie wymienionych przez ciebie osób nie wiem. Za to wg mnie uprzywilejowani są KRUSowcy, zwłaszcza ci lewi, czyli tacy, którzy pracują normalnie w zawodzie pozarolniczym (typu taksówkarz, dziennikarz, aptekarz...), a płacą KRUS, bo mają kieszonkowy kawałek ziemi. Sorry, KRUS powinien płacić ewentualnie tylko taki ktoś, kto ma malutkie gospodarstwo i zajmuje się nim na własny użytek, a nie zarobkowo. Jeśli normalnie żyje z rolnictwa albo z czegokolwiek innego, to powinien płacić normalny ZUS.
już oceniałe(a)ś
0
0
A kacze chwali się dobrymi wynikami budżetu. Jak komuna po kradzieży wszystkiego co było dookoła.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pisowska służba zdrowia...
już oceniałe(a)ś
0
0
Połowa pacjentów przebywających w wieku po 50 w szpitalach, jest sama sobie winna że tam trafiła... I lekarze dobrze o tym wiedzą, to ci co najbardziej pyskują że źle się ich leczy...
@inkwizytorstarszy ale nikogo to nie obchodzi inie będzie obchodzic bo państwo pobiera składke na leczenie.u nas można wazyć 200 kg i nie ma z tym problemu.gdyby było jak w szwajcarii,ze przy przekroczeniu dozwolonej wagi nie przysługiwałoby ubezpieczenie od zawału i udaru wszyscy by pochudli w trymiga
już oceniałe(a)ś
0
0
@Piotr Barciszewski haha dobre. Nie wiedziałem, że tak jest w Szwajcarii
już oceniałe(a)ś
0
0
`