"W minutę": 22 czerwca 2017 roku

Milena Kruszniewska, montaż: Katarzyna Szczepańska
22.06.2017 17:41

PiS nie chce referendum w sprawie reformy edukacji. Wypchnęło więc wniosek o przeprowadzenie plebiscytu do komisji ustawodawczej. Sejm zgodził się na legalizację medycznej marihuany. Chorzy nie będą jednak mogli sami uprawiać konopi. Preparaty mają być wytwarzane w aptekach na podstawie recepty.
Agenci CBA zatrzymali były zarząd Zakładów Chemicznych w Policach oraz kilku kooperujących z nimi biznesmenów. Prokuratura chce dla nich aresztu w związku z podejrzeniem przestępstwa przeciwko interesom Polski.
W Brukseli szczyt Unii Europejskiej, na którym brytyjska premier ujawni jak widzi zagwarantowanie praw imigrantów na wyspach i Brytyjczyków w Unii. Donald Tusk dał do zrozumienia, że Unia wcale nie zatrzaskuje drzwi przed Londynem.
To polskie F-16 przechwyciły nad Bałtykiem samolot rosyjskiego ministerstwa obrony i eskortujące go Su-27. Na pokładzie tupolewa, lecącego do obwodu kaliningradzkiego, był minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.
Miłość do kotów zwyciężyła. Wystarczyło, że opozycja odwołała się do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by ten zablokował kuriozalne zmiany w ustawie o ochronie zwierząt. Pozwalały one skazanym za znęcanie się nad zwierzętami odzyskać skrzywdzone przez siebie stworzenia.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka