Nasi dziennikarze wybrali się na bazarek w Hajnówce, aby tam dowiedzieć się, co mieszkańcy myślą o wycince drzew w Puszczy Białowieskiej. Już po pierwszych pytaniach dało się odczuć bardzo napiętą atmosferę, jaka panuje, gdy poruszany jest ten temat. Zdania mieszkańców są mocno podzielone. Z jednej strony zwolennicy działań w Puszczy wskazują na kornika, który ich zdaniem jest odpowiedzialny za masową wycinkę drzew, a inni popierają ekologów i mają nadzieję na pozytywne zakończenie tej sprawy. Zobaczcie, jak odpowiadali mieszkańcy miasta położonego na skraju Puszczy Białowieskiej.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Puszcza, to wiekowy, złożony system wielu roślin i zwierząt. Byłem niedawno w puszczy białowieskiej na wczasach rowerowych. Ale po co przyjeżdżać do zwykłego, eksploatowanego lasu,- przecież jest wiele innych ciekawych miejsc. Skoro niektórzy mieszkańcy okolic puszczy jeszcze nie rozumieją, że jadą na tym samym wózku co ekolodzy i turyści, proponuję nie odwiedzać puszczy, niech lokalni odczują nasz protest po kieszeni.
już oceniałe(a)ś
2
0
Piękna sprawa z tym reportażem. W sumie to można się było spodziewać jakie postaci spotka dziennikarz "na bazarku". Zaskoczeń nie ma. Swoją drogą brakuje mi w tym wszystkim odkrycia stanu faktycznego – po jaką tak naprawdę cholerę Szyszko wycina tę puszczę. Serio dla kasy? Tzn. to jest bardzo możliwe, ale serio – tylko dlatego? I dobrze byłoby się dowiedzieć, a nie mówić tak tylko dlatego, że się Szyszko nie lubi (ciężko lubić tego buraka zresztą).
@miko1aj.nephesh Do czego ma zastosowanie drewno zarażone kornikiem ? Mebli z tego nie będzi e, na budowę się nie nada, w kominkach się nie pali iglakami? Więc ?
już oceniałe(a)ś
0
0
@drmuras Nie prawda, drzewo które umarło przez kornika dalej jest pełnowartościowym materiałem
już oceniałe(a)ś
0
0
@miko1aj.nephesh Raczej zpaytaj ile zarobil na tym wycinaniu drzew? Co z tego Ty masz? Bo Szyszko oszust ma duzo miejsca w swojej stodole na skarbiec! Oszukal urzad finansowy i zostal Ministrem. To tylko u kaczynskich sa takie kryteria doboru wladzy.
już oceniałe(a)ś
1
0
Chłop to u nas, panie, ciemny jest.
@halfl-itra Dlatego taki potrzebny SLD, Samoobronie, czy PiS.
już oceniałe(a)ś
0
0
@elwu76 Żyjemy w epoce dyktatury cymbałów. Niestety głos matoła w urnie waży tyle samo co głos proroka i to jest k.... powód dla którego świat nie przetrwa.
już oceniałe(a)ś
0
0
@halfl-itra Tyle wie co mu proboszcz powie, a jakie jest pochodzenie ksiezy, jak nie wiejskie?
już oceniałe(a)ś
0
0
Pozdrawiam Ministra Szyszko! Dobra robota! Hajnowka jest z Panem.
już oceniałe(a)ś
0
2
`