Kobieta na dachu świata. Ze Żmudzi do Himalajów. "Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz"

Michał Nogaś; Realizacja: Remigiousz Kadelski; Zdjęcia: Wojtek Kaniewski; Montaż: Katarzyna Szczepańska
13.06.2017 21:39

Po książce o profesor Simonie Kossak Anna Kamińska napisała kolejną biografię niesamowitej kobiety. Dzisiaj swoją premierę ma książka 'Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz'. Kim była pierwsza Europejka na Mount Everest i pierwsza kobieta na K2? Autorka poprzez liczne rozmowy ze znajomymi Wandy Rutkiewicz, zebranie i zaprezentowanie nieznanych do tej pory fotografii z archiwów rodzinnych przybliża postać polskiej himalaistki w przystępny sposób, czyniąc dzisiejszą premierę doskonałą propozycją na nadchodzący przedłużony weekend.

Komentarze
Wielka himalaistka. A ci, którym się himalaizm nie podoba niech przestaną zanudzać innych i siebie samych zrzędzeniem, tylko komentują wiadomości o swoich hobby.
już oceniałe(a)ś
0
0
Dopisac jej nazwisko do "apelu smolenskiego". W koncu tez "polegla" .
już oceniałe(a)ś
0
0
Proszę o wyjaśnienie, dlaczego, gdy ktoś wskutek uprawiania swojego hobby zabije się w górach, to potem często jest celebracja, książki itp., a jak ktoś zabije się, bo się urwie z bungee albo spadnie z motolotnią, to tylko krótka wzmianka i nic więcej.
@Marzena Zagrodzka Nie jest sławna dlatego, że zabiła się w górach. Proszę poczytać trochę więcej, a dowie się Pani, że jako pierwszy Polak, pierwsza Europejka i trzecia kobieta zdobyła Mount Everest.
już oceniałe(a)ś
0
0
@Marzena Zagrodzka Dlaczego jak ktos sie rozp.. samolotem bo kazali ladowac we mgle, jest "polegly" a ktos kto sie rozp.. motorowerem nie ma w tym kraju swojej "miesiecznicy" i nikt go nie ekshumuje. To niesprawiedliwe !
już oceniałe(a)ś
0
0
@Alis No właśnie. I jeszcze takie dorabianie sukcesów na siłę. Rozumiem pierwsze wejście. Ale ona weszła ćwierć wieku po pierwszym wejściu. Teraz tam już niedługo będzie konkurencja, kto pierwszy wszedł tyłem albo na jednej nodze. Poza tym nie chodziło mi konkretnie o Rutkiewicz, tylko o całą atmosferę wokół tego hobby. Hugo-Bader też o wspinaczach książkę napisał.
już oceniałe(a)ś
0
0
@Marzena Zagrodzka Nawet nie ma sensu z panią dyskutować
już oceniałe(a)ś
0
0
@Iwona Chrząszczyk Absolutnie nie ma sensu, to malkontentka. Po jaka cholere czytasz o pani Rutkiewicz, Marzenko, i glupkowato komentujesz, skoro uwazasz ze "dorabiaja jej sukcesy na sile"? Idz, poczytaj sobie Vive, tam znajdziesz cos o plastikowych cyckach jakiejs dziuni, na pewno bardziej Cie to usatysfakcjonuje.
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka