Kolejna odsłona rewizjii historii? W rozmowie z reporterką Wyborczej.pl prezes IPN zapowiada, że w tym roku Instytu nie planuje obchodów rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Trzej byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski apelowali o wspólne świętowanie 4 czerwca. Szef Instytutu Pamięci Narodowej nie mówi o święcie wolności. A o czym?
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Hasło PiS, żeby było jak było za PRL, przegrało wtedy wybory, stąd opór obecnego reżimu wobec tego święta
W tym zwyciestwie pisowcy nie uczestniczyli zbyt tlumnie wiec nie maja czego swietowac. Tylko zawisc im sie zwieksza.
Czs najwyższy rozwiązać IPN
Pamietam ten dzien i kolejki w komisjach wyborczych, te radosc, ze mozemy zaglosowac i pokazac wladzy! Nikt mi tego nie zapaskudzi, bede o tym opowiadac wnukom!
Czy zamiast mózgu może być skwarka? Może - na dowód posłuchaj Szarka.
glupie baby przestancie chodzic do kosciola to w koncu kler oderwie sie od koryta
Ludzie obudźmy się, pokażmy 4 czerwca dlaczego ta data jest tak ważna dla nas ! To przechodzi wszelkie pojęcie co ten facet wygaduje.
Dobrze się teraz Panu Szarkowi hasa na smyczy pisowskiej propagandy, ja jednak pamiętam 4 czerwca 89 roku i euforię ludzi, bardzo wielu ludzi, którzy poczuli wolność. Co i kto kształtował takie postrzeganie historii gdzie tej masie ludzi, ich uniesieniu przeciwstawia się grupkę "Solidarności walczącej", która omal tego nie zaprzepaściła.
`