Mógłbym uwierzyć, że komisja ds. reprywatyzacji warszawskiej będzie organem niezależnym, gdyby w jej skład wchodzili sędziowie - mówi w 'Temacie dnia' konstytucjonalista, prof. Marek Chmaj z Uniwersytetu SWPS. Skoro składa się z polityków, to jest to twór polityczny, wyposażony w bardzo rozległe kompetencje - dodaje rozmówca Romana Imielskiego. Prof. Chmaj zwraca uwagę, że członkom komisji zapewniono immunitet, za wszystko to, co zrobią w ramach komisji nie poniosą odpowiedzialności.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Być może ta komisja to twór polityczny, za który nikt nie poniesie odpowiedzialności. Nie zmienia to jednak faktu, że ma poparcie społeczne z uwagi na fakt, że przez wiele lat nic innego nie zrobiono, pomimo ewidentnych ku temu podstaw.
@marcinop "ma poparcie społeczne" Wyimaginowanego "ciemnego ludu", który w naiwności swej nie dostrzega, czym ta komisja będzie. Który ponoć każdego bandytę obdarzy zaufaniem, bo jest aż tak głupi. No bo kogo więcej? Tylko ludzi z pisowską mentalnością, którzy samych siebie postrzegają jako niewiele umiejących krętaczy, więc każda rozpierducha budzi ich entuzjazm, bo daje im szanse ucieczki od konkursu uczciwości i kompetencji, w którym nie mieliby szans. Będą za każdą rewolucją, bo wiedzą, że w normalnych czasach byliby nikim. To nie jest poparcie społeczne. Na tej samej zasadzie można głosić "poparcie społeczne" teorii płaskiej ziemi.
już oceniałe(a)ś
0
0
Orzeczenie pisiego TK zapadnie tylko po przegranych wyborach. Będzie zawierało nakaz natychmiastowej likwidacji. Pisi wiedzą, że nowa władza na tej podstawie w miesiąc likwiduje tytuły własności tych wszystkich nieruchomości, które umożliwiły przetrwanie tej śmiesznej partii w opozycji.:- ))
już oceniałe(a)ś
0
0
Taki umocowanie bezprawne komisji powinno budzić zdecydowany sprzeciw.
już oceniałe(a)ś
0
0
I o to chodzi, żeby nie ponosić odpowiedzialności. To się bylejaki rozkręci.
już oceniałe(a)ś
0
0
`