- Kiedy czyta się 'Wzgórze psów', na początku wydaje się, że będzie to powieść społeczna, pokazująca polską współczesność roku 2017 i ten duży rozdźwięk pomiędzy rozpędzoną stolicą, a malutkim miastem na Mazurach. Ale w pewnym momencie następuje element przełamania - tak najnowszą książkę Jakuba Żulczyka, pisarza, dziennikarza, scenarzysty, opisuje Michał Nogaś. Międzynarodowy Festiwal Kryminału we Wrocławiu stał się doskonałą okazją na spotkanie z tym fascynującym, młodym twórcą.

'Wzgórze psów' i inne książki Jakuba Żulczyka są dostępne w formie ebooków w Publio.pl >>
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Bejoza zawsze na propsie
już oceniałe(a)ś
0
0
To naprawdę smutne, że człowiek, który wydał kilka książek nie potrafi się pięknie wysłowić! Tego wszechobecnego "jakby" nie da się słuchać. Współczuję panu Michałowi, którego polszczyzna jest na najwyższym poziomie, że musiał spędzić z tym człowiekiem ponad godzinę życia. Ja, po 10tym "jakby", tłukłabym tego Żulczyka jego własną książką po łbie.
@lubieplacki21 Ludzie, co z wami? Te podejście, pełne pompatycznej nadętości z charakterystycznym motywem nosa powyżej głowy jest przerażające. Cóż z tego, iż powtarza on jedno słowo? Nie wzięła, osoba siląca się na ten napuszony komentarz pod uwagę tego, że może w sytuacjach, w których są kamery, ludzie i tak dalej, człowiek poddany jest pewnej presji? Capote przez całe swoje życie się jąkał, stwarzając pozór, siląc się na eufemizm, idioty, zaś jego słowo pisane było wirtuozerią. Żulczyk może nie jest pisarzem z najwyższych półek, jednak widać, iż ma poukładane pod kopułą, wie co się z czym je, umie dodać dwa do dwóch, wysuwając przy tym ciekawe wnioski. Naprawdę, dziw bierze jak człowiek oddany może być schematom...
już oceniałe(a)ś
0
0
@lubieplacki21 czepiasz się
już oceniałe(a)ś
0
0
`