W niedzielę w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie uroczyste ślubowanie złożyły pierwsze jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej, autorskiego pomysłu ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza. Zaprzysiężono około 400 nowych żołnierzy, którzy po przyspieszonym kursie mają bronić granic Polski. Czy nowe jednostki przyczynią się do wzmocnienia obronności naszego kraju? Czy te dodatkowe oddziały będą w stanie nawiązać realną walkę z ewentualnymi wrogami? Sprawę Wojsk Obrony Terytorialnej komentuje Paweł Wroński, dziennikarz 'Gazety Wyborczej'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
SPecnazowi? Lewak jeszcze sie nie zorientowal, ze zadaniem WOT jest lapanie brazowych bydlakow?
już oceniałe(a)ś
0
0
PiS ściąga model władzy z Iranu. WOT to Gwardia Rewolucyjna. Prezes jak Chomeini
@romuald47 Porównanie cokolwiek mało sensowne. Irański Korpus Strażników Rewolucji jest formacją całkowicie zawodową i elitarną, nie jest w ogóle podporządkowany MON (ma osobne ministerstwo), a za to dysponuje własnymi osobnymi lotnictwem, marynarka wojenną i wywiadem. Jeżeli już szukać by tu jakichś analogii z Europą, to byłby to odpowiednik n. Waffen-SS w III Rzeszy czy wojsk NKWD w ZSRR, a nie z weekendową obroną powiatową. Pzdr
już oceniałe(a)ś
0
0
<<<Żołnierze po 16-dniowym kursie nie przeciwstawią się Specnazowi - Paweł Wroński o Wojskach Obrony Terytorialnej>>> Tylko że 1mo szkolenie unitarne ma trwać w sumie 3 miesiące w rozbiciu na 3 lata (czyli mniej więcej tak samo jak w OT innych państw NATO), 2do nikt o zdrowych zmysłach raczej nie zamierza używać OT do walki z komandosami, jeśli nie będzie jakieś zupełnie wyjątkowej konieczności bez wyjścia... Kochani redaktorzy - antosiowa koncepcja WOT ma wystarczająco wiele w sobie niedoróbek, głupstw i złych stron by móc ją krytykować merytorycznie, a nie wymyślać bzdety. W razie potrzeby chętnie podpowiem, bo o tych głupotach pisałem już tu nie raz. Pzdr
już oceniałe(a)ś
0
0
ale maciar lubi specnaz i zapewni mu zywe cele
już oceniałe(a)ś
0
0
Oj tam, swego czasu pan Antoni szkolił oficerów wywiadu na 17-dniowych kursach, to w 16 dni nie wyszkoli PWM (Partyzantów Wyklętych Macierewicza)?!
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie doceniacie kawalerei rowerowej, i orkiestry podwodnej swira antoniego. Od razu "specnaz". Specnaz Panie Wronski umrze ze smiechu.
@john666xxx A jak jeszcze ruszą te szybowce z aeroklubów oraz łodzie podwodne z Rzeszowa...
już oceniałe(a)ś
0
0
Te 50 tys będzie użyte w odpowiednim czasie do pacyfikacji zamieszek , wojsko odmówi wykonania rozkazu w stanie wyjątkowym/ wojennym, to jasne jak 2x2!
@g.p. Jasne zawodowe wojsko w 100% uzależnione od rządu płacą, pracą, ubraniem i mieszkaniem odmówi wykonania rozkazu - a ludzie, którzy bez cały czas mieszkają i pracują w cywilu a na ćwiczenia jada 2 tygodnie w roku, w te pędy podyrdają żeby sobie postrzelać do własnych rodzin, sąsiadów i kolegów z pracy... Obrona terytorialna istnieje w bardzo wielu krajach, ale nikt o zdrowych zmysłach ich do pacyfikacji własnego społeczeństwa nie posyła, bo się nadaje do tego jak szynka na żydowskie wesele. Pzdr
już oceniałe(a)ś
0
0
Ależ obronią! "...Szabel u nas nie braknie, szlachta na koń siędzie, My z synowcem na czele... I jakoś to będzie" (Adam Mickiewicz, "Pan Tadeusz")
już oceniałe(a)ś
0
0
`