Wydaje się, że odpowiedzi na pytania PiS nie były przygotowane - mówi w 'Temacie dnia' doc. Ewa Pietrzyk-Zieniewicz, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. I stąd, jej zdaniem, przekaz PO, np. w sprawie uchodźców, okazuje się niespójny. Ze strony Platformy nie jest mądrze czekać aż problem wyskoczy nam przed nosem, skoro wiemy, że na pewno się pojawi - dodaje rozmówczyni Wojciecha Maziarskiego.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
W Polsce przewala się właśnie międzynarodowa afera o sumie dochodzącej do 5% przychodów budżetowych państwa a Schetyna na żądanie Jarka "skacz" pyta "jak wysoko?" PO robi to, czego zażyczy sobie ten szaleniec zamiast rozdmuchać ten niewiarygodny przekręt! Wyobraźcie sobie co zrobiłby z wami PiS gdyby taka afera dotyczyła PO! Przecież oni z dania z ośmiorniczek za 150 zł i zegarka za 10 tys zł "afery" ukręcili a wy mając na widelcu szpiegostwo przemysłowe i militarne, działania na rzecz obcych służb z grubymi miliardami w tle zastanawiacie się jak przypodobać się "naczelnikowi" i w jakiej formie odpowiedzieć na jego pytania przejmując całkowicie tematy jakie on wam narzuca! Tak postępując władzy nie odzyskacie do następnego stulecia a my będziemy na pochodach pierwszomajowych intonować: "Chwała Ci, nasza wolna Ojczyzno, Prastary związku bratnich narodów, Ludowa mądrości dana przez przodków! Chwała ci, kraju! Jesteśmy z ciebie dumni!" bo gdy wypadniemy z orbity unijnej wchłonie nas wschodnia czarna dziura!
@bazbaz1973 Niestety, trafnie ujęte.
już oceniałe(a)ś
0
0
Niestety - ze Schetyny jest taki polityk jak z koziej dudy trąba. Po pierwsze - jest kompletnie nieprzygotowany do lekcji. POP powinna dokładnie przestudiować kaczystowski przekaz i wypracować sobie odpowiedzi na wszelkie możliwe pytania. oraz opinie do wszelkich możliwych wydarzeń. I nie ma co się śmiać z kaczystowskich "przekazów dnia". Choć to prymitywne i nie za mądre to jednak ujednolica przekaz - choćby na krótką metę. Po drugie i ważniejsze: Schetynie ani żadnemu politykowi Platformy NIE WOLNO używać określenia "500+". Powtarzając to propagują kaczystowski slogan, utrwalają w ludziach nazwę związaną z kaczystami i pozytywnie kojarzoną. Zamiast tego ZAWSZE powinni mówić: "Szkodliwe rozdawnictwo pieniędzy podatników". Pamiętacie przecież lepperowskie "Balcerowicz musi odejść". Tak samo jest z większością populistycznych pomysłów kaczystów - zasługują na to, by nazywać je zgodnie z faktem: "Szkodliwe rozdawnictwo pieniędzy podatników". Można dodawać, że rozdawnictwo jest "komunistyczne", "rujnujące dla budżetu", itp. Ale NIE WOLNO Platformersom mówić "pięćset plus"!!! Czy to jest takie trudne do zrozumienia?
już oceniałe(a)ś
0
0
Kiedy wreszcie zrozumiecie - w 2005 roku Bartoszewski powiedział: między PiS i PO nie ma różnic... potem zmienił zdanie ale nie w wyniku oceny tych partii (światopoglądu, zorganizowania i kompetencji) tylko w wyniku walki między liderami...
już oceniałe(a)ś
0
0
Sprawa uchodzcow to sprawa calej EU. Moze czas zaczac zachowywac sie uczciwie, poslugiwac sie prostym ( nie prostackim ! ) jezykiem polskim, a przekaz prosze szanownej pani profesor nie byl niespojny, tylko pokretny. Pani interpretacja tej skandalicznej wypowiedzi w sprawie uchodzcow jest niewlasciwa ! Jeszcze troche wytrrzymamy ,. w 2020 r nasze EU pieniadze, 13,7 miliardow euro/rok, netto, przestana plynac do Polski.
już oceniałe(a)ś
0
0
`