Rząd PiS zamiast wzmacniać wzrost gospodarczy osłabia go, hojną ręką rozdaje pieniądze, których nie ma - mówi w 'Temacie dnia' Andrzej Rzońca, główny ekonomista Platformy Obywatelskiej. Polska jest obecnie najszybciej zadłużającym się krajem Europy - przestrzega rozmówca Wojciecha Maziarskiego. PiS prowadzi taką politykę ekonomiczną, że jeśli zdarzy się jakiś wstrząs w gospodarce, to będzie odbierał ludziom zasiłki wtedy, kiedy będą ich najbardziej potrzebować.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dlug panstwowy kazdego kraju EU nie moze przekroczyc 60 % PKB, zaden kraj nie moze zaciagac dlugu wiekszego jak 3 % swojego PKB. Kto tego nie spelni musi sie liczyc z wysoka kara. O tym, i o innych sprawach dot. EU Polacy powinni byc rzetelnie informowani. W Eur. zach. sa specjalne programy TV. Np. w ORF III/A jest zawsze w czwartki wieczorem program taki pt. INSIDER. Kiedy Polacy zaczna wybierac sobie madrych, kulturalnych, kompetentnych politykow, takich, jakich ma Europa zach. ? Przerazenie ogarnia, jak sie patrzy na twarze Waszych politykow i jak sie slucha tego, co oni mowia, za Wasze pieniadze ! Austriacki socjaldemokrata, psycholog, lekarz, Viktor Adler powiedzial: " Czeste klamstwa deformuja twarze politykow" - popatrzcie na twarzyczki Waszych wyvbrancow !!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Sarmacka ciemnota ma silne geny i nie odstapią do nastepnego upadku Polski. Ekonomiści kojarzą się im z towarzyską śmietanką Warszawy czyli czymś co przesłodzone a zdrowe jedzenie proponuje tylko Jarosław błogosławiony przez Ojca Rydzyka.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @gwg W samej rzeczy pan glowny ekonomista moglby poprawic dykcje ale to co mowi nie napawa entuzjazmem do poczynan gospodarczych naszych wladcow. Mamy to jak banku - przyjda ciezke czasy, nie wiadomo kiedy ale wtedy mozemy byc zadluzenie na kostytucyjego maxa. Ale co tam konstytucja, wykombinuja zmyslna ustawe i bedzie OK. Ciagle bedziemy daleko od Grecji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To tylko kwestia czasu. oczywiste od. Poczatku
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Naukowiec, doradca Balcerowicza, śmietanka towarzyska Warszawy i przed kamerą nawija 'hojnom rękom', zostanom'. Kaczelnik może być dumny, bo to przecież to on wprowadził tę wymowę na salony i teraz nawet najwięksi wrogowie go imitują. Co się stało w tym kraju? Czy wszyscy ogłuchli i nikogo to nie razi? Co robią ludzie z otoczenia dr Rzoncy, rodzina czy przyjaciele? Czy nikt nie może mu powiedzieć, że tak mówią oborowi z upadłych PGR-ów? Pamiętacie skecz 'chamstwo trzeba zwalczać siłom i kulturom osobistom'? Kiedyś ludzie ryczeli ze śmiechu słysząc to, a teraz większość zaczęłaby spoglądać po sobie nie wiedząć o co chodzi.
  @gwg To som regionalizmy. Niemal nieusuwalne wpływy środowiska rodzinnego. Podobnie jak zrobio, ogłoszo, wprowadzo. Pamiętasz Gomułkę?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @gwg W tym kraju wielszosc narodu mowi i uwaza:"cio mnie to obchodzi", "Ja sie tam nie wtracam" itp, itd. Wygrywaja na tym Wasi pozal sie Boze wybrancy, jak i np. ten "naukowiec". A wszystko za Wasze pieniadze .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @y-rafa Masz na myśli regionalizm żoliborski ? Przecież prezes tam się urodził i wychował. Tol matecznik warszawskiej inteligencji. Jak zdołał przejść przez warszawskie szkoły i uczelnie mówiąc w taki sposób? Dzieci i młodzież są bezlitosne dla odmieńców, nie mówiąc o nauczycielach. Za moich czasów nowy uczeń w klasie z takim 'regionalizmem" byłby wyśmiany jako cham i prostak, i albo by się go pozbył albo został klasowym pariasem. Gomułka nie jest dobrym przykładem, bo jego szkołą były Lasy Kabackie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Poniżej to same hejty. Najlepiej udawać głupiego, że nic nie wiadomo było o ogromnym zadłużaniu kraju i życiu na kredyt PISowski a potem jak przyjdzie krach taki jak grecki to zacznisz krzyczeć, że dzieje się niesprawiedliwość. Już raz to przeżyliśmy ale pamięć większości jest krótka. PIS daje ale nie swoje pieniądze ale z banków tej złej europy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zrobił chłopak habilitację i robi za eksperta. A że gada od rzeczy to zupełnie inna sprawa.
  @Piotr Wojciech Dlaczego?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Piotr Wojciech A Pan profesor w tym zakresie?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Opodatkować pustostany podatkiem katastralnym !!! Czy pustostany przyczyniają się do wzrostu gospodarczego ? Nie. Czy pustostany przyczyniają się do dobrobytu obywateli ?? Nie. W Polsce mamy ponad milion pustych mieszkań i setki tysięcy pustych działek budowlanych. Komu potrzebne jest taki marnotrawstwo zasobów nieruchomościowych ???
  @jkk-54 Idiota?:- ))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `