Obecny prezydent USA właściwie nie jest strategiem, nie ma żadnego większego zainteresowania dziedziną międzynarodową. Na dane wypadki reaguje ad hoc i robi to w sposób bardzo nieodpowiedzialny - mówi w ekskluzywnym wywiadzie dla 'Gazety Wyborczej' prof. Zbigniew Brzeziński. Rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf dodaje, że Trump myślał nad atakiem na syryjską bazę lotniczą przez 'plus minus 15 minut'. Były doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera uważa, że obecna sytuacja w Polsce jest 'całkowicie przejściowa'
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Szkoda wielka Pana Profesora Brzezińskiego, był naszą chlubą i dumą pośród wielkich autorytetów w świecie. W ostatnim okresie czasu odeszło od nas wielu takich wybitnych ludzi. Na ich miejsca przychodzą dyletanci o bardzo skromnej wiedzy i jeszcze skromniejszej potencji intelektualnej, aczkolwiek o wielkich ambicjach i rządnych władzy absolutnej populistyczne miernoty. W dzisiejszym dodatku WO do Gazety Wyborczej Pani Margaret Atwood w rozmowie z Michałem Nogasiem prognozuje, że nie będzie końca świata, czeka nas koniec człowieka. I wydaje mi się, że ma sporo racji biorąc za przykład rządy pisopatów w naszej Ojczyźnie. Pan Profesor Brzeziński pocieszył nas oceną tej sytuacji w Polsce, że jest ona całkowicie przejściowa. Możemy więc mieć nadzieję na to, że Polska jeszcze się raz odrodzi. Zanim nastąpi koniec człowieczeństwa na całym świecie.
już oceniałe(a)ś
10
0
Jesteście gazetą czy telewizją? Jak widzę w gazecie tytuł "wywiad" to chcę przeczytać. Nie można przepisać słowami - za trudne? Przecież płacę za dostęp do GAZETY. Telewizje są za darmo. -- Pozdrawiam i życzę miłych Wiosennych Świąt
@salceson Dziwne, co ty chcesz przepisywac jezeli jest wysoce rozwinieta technologia ? Wlasnie w tym celu mamy dostep do elektroniki. Papierowe wydanie masz w kiosku.
już oceniałe(a)ś
1
1
@wh2015 Ano po to, zeby móc poczytać w pociągu bez słuchawek albo na wakacjach gdzie jest słaby zasięg i i materiały video się zawieszają. Na tym ma chyba polegac dostępność "zawsze i wszędzie" i po to się wykupuje dostęp. Wstyd, redakcjo. Niedoróba.
już oceniałe(a)ś
1
1
@salceson tu też telewizja jest za darmo, ja nie płacę i oglądam :)
już oceniałe(a)ś
0
0
@wh2015
Ja też wolę przeczytać. Mogę czytać to co chcę i szybciej. Nie muszę wszystkiego.
już oceniałe(a)ś
2
0
@salceson
Dokładnie tak. Nie znoszę materiałów video. Jak będę chciał obejrzeć to sobie włączę TVP INFO :)))
MSPANC
już oceniałe(a)ś
1
0
@salceson
Częściowo podzielam pogląd @salcesona byłoby uprzejmie ze strony redakcji jak by jasno i wyraźnie oznaczała materiały w całości będące zrealizowane w technice video. Szczególnie to irytuje jak się szuka materiału do poczytania. Dzisiaj trafiłem trzy razy pod rząd na video spodziewając się artykułu.
już oceniałe(a)ś
1
0
Miło posłuchać mądrego człowieka, który, choć nie mieszka w Polsce od ponad 70 lat, posługuje się językiem polskim w sposób wystarczająco precyzyjny i zrozumiały, by móc tę mądrość z jego wypowiedzi wyłuskać.
@augenthaler Mam takie samo zdanie ! Jezyk polski jakim posługuje się elita PiSu jest tak wadliwy, ubogi i brzydki i ze można się zastanawiać czy oni to sa Polacy... Szczególnie jak się porówna do jezyka używanego przez prof. Brzezińskiego. Czlowieka ktory byl wychowany i żył za granica przez prawie cale swoje życie.
już oceniałe(a)ś
1
0
@augenthaler W pełni podzielam Twój podziw dla języka Profesora. Niestety w Twoim przypadku precyzja zawiodła: z tego, co napisałeś , wynika, że ten mądry człowiek łuska sam mądrość ze swoich wypowiedzi. Ostatni fragment powinien brzmieć: "abyśmy mogli tę mądrość z jego wypowiedzi wyłuskać".
już oceniałe(a)ś
0
0
@clintan
I wrzuta na PiS jak pod każdym kuźwa artykułem. Każdym.

Ludźie trzymajcie się tematu i nie róbcie wiochy. Skoro już tak lubisz Brzeźińskiego (i dobrze!) to zobacz że on potrafi się wypowiadać na temat!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Taka strata! Dlaczego wielcy ludzie ostatnio tylko umierają a nie widać nikogo kto mógłby ich zastąpić? Pana profesora będzie bardzo brakować.
już oceniałe(a)ś
6
0
bardzo dobry wywiad pani Redaktor, super przygotowanie, dziękujemy. i pozazdrościć przyjemności obcowania z takim rozmówcą. niech spoczywa w pokoju i oby pojawili się następcy tej miary
już oceniałe(a)ś
5
0
oczywiście, ze sytuacja w Polsce jest przejściowa panie profesorze a czas rozlizeń z faszystowskim pisem będzie bardzo dla nich bolesny I z tą nadzieją zaczynbam dzień Szkoda, ze tacy wartościowi ludzie odchodzą tak szybko zostają broszki i budynie
już oceniałe(a)ś
5
0
Asad posluzyl sie atakiem chemicznym, zeby wysondowac USA i swiat. Skoro Trump zapowiedzial nieinterwencje, to moze przelknie bron chemiczna. Juz kiedys USA sprowokowaly swojego wroga do dzialania. Pani ambasador USA bez pytania Dept Stanu dala carte blanche Saddamowi Husejnowi mowiac, ze USA nie maja zainteresowania Kuwejtem. Sadam wiec napadl na Kuwejt, a wtedy prez. Bush zlapal sie za glowe.
już oceniałe(a)ś
5
1
Tak długo czekałam na rozmowę z Profesorem. Dziękuję Pani Redaktor
już oceniałe(a)ś
4
0
`