'Nie wiem, czy prezes Sądu Najwyższego dotrwa do końca kadencji'. Arkadiusz Mularczyk zbroi się do walki przed TK. Do czego przyznał się poseł PiS?

"Nie wiem, czy prezes Sądu Najwyższego dotrwa do końca kadencji". Arkadiusz Mularczyk zbroi się do walki przed TK. Do czego przyznał się poseł PiS?

Justyna Dobrosz-Oracz, Arkadiusz Mularczyk; Zdjęcia: Marcin Urban; Montaż: Katarzyna Szczepańska
11.04.2017 18:18

Temat ucichł tylko na chwilę. Arkadiusz Mularczyk szykuje się do rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym. Chce podważyć wybór prezes Sądu Najwyższego. W rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz zaklina się, że to nie jest zemsta wobec niepokornej profesor Gersdorf. Tyle, że w 2014 roku Sejm nowelizował ustawę o SN. Wtedy nikt z PiS nie zgłaszał uwag do procedury wyboru. A okazja była. 'Wówczas na ten problem nie zwróciliśmy uwagi. Problem powstał teraz, kiedy różne osoby z wymiaru sprawiedliwości angażują się w kwestie obrony wartości konstytucyjnych'- przyznaje z rozbrajającą szczerością poseł. Czy od wczoraj stał się wyznawcą teorii wybuchu? Czy pamięta, co sam proponował swego czasu? Dlaczego mimo prześladowań opozycji poleciał z wizytą na Białoruś?

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka