Prezes PiS przyznaje, że istnieje gorący spór pomiędzy prezydentem, a szefem MON i nie jest on wymysłem politycznych przeciwników - mówi w 3x3 dr Paweł Kowal, politolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Zdaniem rozmówcy Romana Imielskiego, w warunkach scentralizowanej partii Antoni Macierewicz umocnił się, zbudował swój odrębny polityczny świat, który go wspiera, ufa jemu, a nie partii.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Problem rzadzenia organami panstwa poprzez aparat partyjny rozwiazal i opisal Stalin. Dla kazdego urzedu, ministerstwa, stanowiska istnieje odpowiedni w Partii - w BP, KC itp. PiS staje sie partia lenonowskiego typu, ale sklada sie z przyglupow ii niczego juz nie ogarnia. Polska wiec stacza sie szybko po rowni pochylej. Normalnie tak nisko mozna upasc po dobrych kilku latach, powiedzmy po 10 latac, jak Niemcy hitlerowskie, ale tempo rozkladu Polski bije wszystkie rekordy. Trump tez robi co moze, ale "uklad" skonstruowany przez Founding Fathers i ich kontynuatorow opiera mu sie i nic nie wychodzi z jego planow. W Polsce nie zbudowano systemu prawnego, ktoryby sie sam obronil przed zakusami prezydentow, premierow czy poslow do Sejmu. Ostatni konflikt na linii Kushner-Bannon oraz Mattis i McMaster contra sztab wyborczy Trumpa przypomina konflikt na linii Duda-Macierewicz. Ale Duda to nie Mattis i nawet nie Kushner. inne podobienstwo to udzial we wladzy klanu Trumpa i klanu Kaczynskich.
już oceniałe(a)ś
0
0
Jeszcze nigdy w historii Polski nie rzadzil krajem oblakany sadysta, nalogowy klamca karmiacy siebie i reszte swoimi chorymi wymyslami. Polacy - czyscie zupelnie zidiocieli? Takich idiotow nie zna historia swiata!
już oceniałe(a)ś
0
0
Macierewicz nie mógłby być szefem Pisu, mimo wszystko ma się wrażenie,że funkcjonuje on na specjalnych "papierach". Często wypytywani politycy z Pis nie chcą się wypowiadać , to coś oznacza. Myślę, że można go zdymisjonować jednym pismem i podpisem PAD, odebrać atrybuty "władzy" - te obstawy z żandarmów (nie z BOR), te limuzyny i wycofać mu przepustki. I nagle się okaże ,że facet NIE ISTNIEJE ! To przecież ćwiczył Stalin w latach 30-50 w Rosji i tak by to zafunkcjonowało w Polsce. Za Macierewiczem płakałyby babcie z RM? No i co? A co one mogą? Problem w tym,że kaczyński tego nie zrobi , z wygody !
już oceniałe(a)ś
0
0
A kto podsunął pomysł Możejek prezydentowi Kaczyńskiemu. Poproszę o dementi.
już oceniałe(a)ś
0
0
Coraz trudniej mi znieść poważne rozmowy mądrych ludzi na temat niepoważnych i niemądrych (mówiąc delikatnie) poczynań rządzących.
@agmag11 Dzisiaj w TVN24 dziennikarz Wyborczej który WIE, że w Smoleńsku nie było żadnego zamachu mówi, że w tej sprawie są DWIE PRAWDY. Jakie dwie prawdy? Prawda jest jedna! Druga prawda nie istnieje. To po prostu kłamstwo! I tak ciągle powtarzane kłamstwo zgodnie z teorią Gebelsa stało się drugą prawdą o której mówią nawet dziennikarze Gazety Wyborczej.
już oceniałe(a)ś
0
0
`