- Najprawdopodobniej minister Gliński skutecznie zlikwiduje Muzeum II Wojny Światowej poprzez połączenie z fikcyjnym Muzeum Westerplatte - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Co władze miasta mogą w tej sytuacji zrobić? Mają pewną możliwość ruchu, ale obrona muzeum wymaga również aktywnego wspierania przez zwolenników tej instytucji.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Przecież Minister Gliński nie zamierza likwidować Muzeum. Chce tylko by wystawa przedstawiała oczywiste korzyści dla narodu wynikające z wojny. Na przykład wzmożenie uczuć patriotycznych u obywateli, pomysłowość w zwalczaniu wroga, rozwiązania w wyniku wojny problemów etnicznych, rozwój technologiczny, itd. Nie bierze pod uwagę jednak, że niekorzyścią ewentualnej przyszłej wojny może być to, że po uderzeniach atomowych nastąpić może pełne rozwiązanie wszelkich problemów na zaatakowanym terytorium i na kolejne muzeum o jakiejś wojnie trzeba byłoby czekać tysiące lat.
@jndy Korzyści wynikające z wojny? Chyba na głowę upadłeś. Zrujnowany kraj, miliony ludzi zamordowanych, terror a potem okupacja sowiecka. Jeżeli to twoim zdaniem się nie liczy a ważne są tylo efekty uboczne związane z pomysłowością w radzeniu sobie w tych trudnych czasach, to takie same korzyści mieliśmy też w okresie PRL-u. Może też zacznijmy zachwalać te czasy jako wspaniałe, bo budziły w ludziach opór. Wojna to zło w czystej postaci i nikt nie odnosi z niej korzyści.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pan Adamowicz jak zwykle manipuluje polską opinia publiczna, tym razem mówiąc o zamiarze zlikwidowania Muzeum II Wojny Światowej. Jest oczywiste dla wszystkich racjonalnie myślących osób, że wspomniane muzeum dalej będzie istniało pod nową lub starą nazwą, czyli innymi słowy, nuzeum nie zostanie zlikwidowane.
@arawin321 jest chyba oczywiste, że P. Adamowicz o mówi o likwidacji muzeum w obecnym kształcie. nazwa nie ma tu nic do rzeczy
już oceniałe(a)ś
0
0
@arawin321 Oczywiście,że będzie istniało,podobnie jak stadniny koni,telewizja, teatr we Wrocławiu i wiele innych instytucji których dorobek został najpierw ukradziony,a póżniej zmarnowany przez ludzi,którzy niczego sami nie potrafili stworzyć.Korzystają z okazji i przejmują jak kiedyś komuniści majątki,dorobek,a za chwile złote zęby
już oceniałe(a)ś
0
0
@arawin321 Jesteś tak głupi czy tylko udajesz? Zmiana dyrektora jest równoznaczna ze zmianą koncepcji muzeum. I tu jest właśnie problem! Głupi patriotyzm jest również niebezpieczny. Pokazywanie bohaterstwa wojny? Tego oczekujesz? To jedź na wojnę gdzie ludzie walczą jeszcze o wolność i spróbuj być bohaterski. Nie sądzę, że mój wujek mając 30 lat chciał umierać w Katyniu jako ułan kochający konie i rodzinę.
już oceniałe(a)ś
0
0
`