Chcą w bardzo cyniczny sposób znowu wykorzystać datę 10 kwietnia, żeby zwrócić uwagę na swoją grę polityczną niż pamiętać o ofiarach katastrofy - mówi w 3x3 Barbara Nowacka, córka Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Jej zdaniem, prokuratorzy przez ostatni rok nie przedstawili żadnych dowodów, by przekonać ludzi myślących racjonalnie, że zdarzyło się cokolwiek innego niż zbieg nieszczęśliwych okoliczności, nieudolność, indolencja i błędy. Wyraźnie widać, że PiS wybrał własny interes polityczny - dodaje rozmówczyni Doroty Wysockiej-Schnepf.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Przykro, że Pani Barbara i pozostałe rodziny muszą patrzeć na cyniczne wykorzystywanie tej tragedii do celów politycznych. Bardzo obiemtywny i obrazowy był dokument o tej katastrofie nagrany przez Discovery.. nie był jednostronny, pokazał wątpliwości strony PiS. Jednakże niezależnie od tego czy będziemy dalej prowadzić śledztwa dla wątpiących w katastrofę czy nie ..szarpanie społeczeństwa podziałami na tym tle jest nieuczciwe. Żałobę i pożegnanie zmarłych dawno należało zamknąć i zająć się przyszłością, również swoją.
Swiadomes poleczenstwo obywatelskie zachowuje sie inaczej -. Polacy takim spoleczenstwem nie sa. Czemu sluza te ciagle narzekania ? Biografia Kaczynskich, ich ubecko-komusze wychowanie w cudzej willi na Zoliborzu - podarunek wujaszkow Swiatkowskich, dreczycieli Polakow. Ta wille otrzymali Kaczynscy po uprzednim wyrzuceniu na ulice prawowowitych wlascicieli tej willi, rodziny Lisa -Kuli. To wstyd i hanba powierzanie obowiazku troski o Polske i reprezentowanie Plski w swiecie takim "osobistosciom" ! Czas zakonczyc "gorzkie zale" i zajac sie losem dewastowanego kraju , pauperyzacja i demoralizacja Polakow.
@110da masz racje, ale przyczyna nie w Kaczyńskich, a ciemnocie, warcholstwie i nawet kołtuństwie Suverena. Kaczyńscy, i ich banda, to tylko emanacja motłochu.
@tetradrachma Suweren: Niezalezny wladca, monarcha /Slownik poprawnej polszczyzny, PWN, red.nacz. Witold Doroszewski, W-wa, 1978 r. Zaczac od siebie - uzywac prostego ( nie prostackiego) pieknego polskiego jezyka, nie wysilac sie na dziwolagi o zupelnie innym znaczeniu. Cwaniactwem, glupota, brakiem zainteresowania sprawa wspolna, "zarabiacie sobie"na lekcewazenie i pogarde swiata cywilizowanego.
`